Anna Maria Orel pälvis Tradehouse´i Noorsportlase Stipendiumi

Anna Maria Orel.

Tradehouse andis kuuendat korda välja Noorsportlase Stipendiumi, jagades 20 000 eurot kuue noorsportlase vahel. Kergejõustiklastest pälvis stipendiumi vasaraheiteja Anna Maria Orel.

Tradehouse Ilukaubamaja tegevjuht Laura Kuldkepp sõnas, et tänavused stipendiaadid paistsid silma oma professionaalsusega. „Erakordne tahtejõud, motiveeritus, sihikindlus, aga ka suurepärane eneseväljendus, on märksõnad, mis iseloomustavad kõiki meie noori stipendiaate. On hea meel tõdeda, et Tradehouse Noorsportlase stipendiumi väljakuulutamist oodati juba pikisilmi ja niivõrd paljud kandidaadid pidasid stipendiumit oluliseks panuseks oma sporditulevikku,“ rääkis Kuldkepp.

Tradehouse Ilukaubamaja stipendiumi pälvisid sel aastal järgmised kuni 26-aastased noorsportlased: rajaaerutaja Joosep Karlson, oma vanuseklassi maailmameister karateka Li Lirisman, laskesuusataja Tuuli Tomingas (igaüks 4000 eurot), vasaraheitja Anna Maria Orel (3000 eurot) ning paraujuja Matz Topkin (2000 eurot), rahvahääletuse võitjana teenis 3000-eurose stipendiumi disc golf’i mängija Albert Tamm.

Kuue aastaga on Tradehouse Noorsportlase stipendiumikonkursist kasvanud Eesti üks suuremaid konkursse, kuhu tänavu laekus täpselt 100 taotlust.

Mitmeid stipendiaate ühendab eesmärk pääseda järgmistele olümpiamängudele – 2020 suvemängudele Tokyos või 2022 talimängudele Pekingis. Selle ja teiste sportlike eesmärkide saavutamiseks on suur roll ettevalmistusel, mis hõlmab treeninglaagrites osalemist, spordivarustuse täiendamist, meditsiinikulutusi ja palju muud. Iga sportlane otsustab stipendiumi kasutamise otstarbe üle ise.

Tradehouse on Eesti suurim professionaalsete ilutoodete maaletooja ja edasimüüja, mis tegutseb juba alates 2002. aastast. Noorsportlase Stipendiumi kuue-aastase ajaloo vältel on Tradehouse andnud stipendiumitena aastate jooksul välja 120 000-eurose summa. Varasemalt on stipendiumi pälvinud teiste seas näiteks Rasmus Mägi, Magnus Kirt, Saskia Alusalu, Peeter Olesk, Katrina Lehis, Julia Beljajeva, Erika Kirpu, Robin Nool, Ingrid Puusta ja paljud teised.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST