Anna Maria Millend pääses U20 MMil Eesti rekordiga finaali ⎟Lisatud video

Keenias Nairobis jätkuval kergejõustiku juunioride MM-il pääses Anna Maria Millend 100 meetri tõkkejooksus uue Eesti U20 vanuseklassi rahvusrekordiga finaali. Kvalifikatsioonist tagas edasipääsu ka kõrgushüppaja Elisabeth Pihela.

Millend sai reede hommikul toimunud viimases eeljooksus uut isiklikku rekordit tähistava ajaga 13.56 teise koha ja pääses pärastlõunasesse poolfinaali.

Seal näitas eestlanna veelgi väledamat sprindijalga, kui püstitas ajaga 13.44 uue U20 vanuseklassi Eesti rekordi, sai teises jooksus teise koha ning tagas otse pääsu laupäeval kell 16 toimuvasse finaali.

Eelmine Eesti U20 rekord 13.45 kuulus alates 2002. aastast Mirjam Liimaski nimele.

Millendi aeg oli poolfinaalis paremuselt viiendaks, nobedaimad olid 13.02 jooksnud Jamaica sprinter Ackera Nugent ning Šveitsi kergejõustikutähe Mujinga Kambundji noorem õide Ditaji.

Finaali pääses ka kõrgushüppaja Elisabeth Pihela, kellele piisas edasipääsuks algkõrguse 1.78 esimesel katsel ületamisest. Juulis Kadriorus staadionil isiklikku rekordit tähistanud 1.86-ga U20 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel pronksmedali võitnud neiu finaal leiab aset pühapäeval kell 15.25.

Reedel oli võistlustules ka 16-aastane Liisa-Maria Lusti, kes sai kaugushüppe kvalifikatsioonis kirja 5.98 ega pääsenud lõppvõistlusele. Kvalifikatsiooninorm oli 6.35, mille ületas kolm sportlast. Viimane ehk 12. lõppvõistlusele viinud tulemus oli 6.06. Liisa-Maria Lusti isiklik rekord on tunamullu Rakveres hüpatud 6.13.