Anna Iljuštšenko ja Gerd Kanter võistlevad Kohilas jackpoti eest

Stardinimekirjad


Kolmapäeval, 29. augustil algusega 17.00 toimub Kohila staadionil BIGBANK Kuldliiga teine finaaletapp, kus selguvad ka selle hooaja jackpotivõitjad. 5000 € jackpotipreemia eest asuvad võistlustulle sel hooajal kõik etapid võitnud kõrgushüppaja Anna Iljuštšenko ja kettaheitja Gerd Kanter.

Suvehooaja viimasel etapil BIGBANKi poolt välja antav jackpot suuruses 5000 € läheb sportlasele, kes hooaja jooksul on võitnud kõik BIGBANK Kuldliiga etapid. Juhul, kui Kohilas võidutsevad nii Iljuštšenko kui Kanter, võrreldakse sportlaste tulemusi IAAF punktide alusel ning preemia võidab paremat punktiarvu näidanud sportlane. 

Anna Iljuštšenko, kes pühapäeval võidutses Sillamäe kõrgushüppegalal uue hooaja tippmargiga 1.92, astub kõrgushüppesektoris vastamisi tugevate võistlejatega nii Eestist kui välismaalt. Lisaks Iljuštšenkole lähevad esikohta püüdma valgevenelanna Yana Maksimava (PB 1.91) ja venelanna Alesya Paklina (PB 1.89).

300 meetri jooksus läheb uut võistluste rekordit üritama jamaikalanna Patricia Hall (PB 35,69). Seni Maris Mägi nimele kuuluv BIGBANK Kuldliiga rekordaeg on 37,95. Hallile pakuvad konkurentsi tugevad ukrainlannad Olha Zemlyak ja Alina Lohvynenko.

Kolmikhüppes asub starti legendaarne venelanna, kaugushüppe olümpiavõitja Tatyana Lebedeva, kes sel aastal kolmikhüppes jõudis Londoni olümpiamängudel lõppvõistlusele. Teivashüppes läheb head tulemust püüdma lõunanaabrite esinumber ja Läti rekordiomanik Krista Obižajeva (PB 4.20). 

Meeste arvestuses on põnevamaid heitlusi oodata kettaheites ja odaviskes. Gerd Kanteri vastasteks kettaheites on kodused konkurendid Aleksander Tammert ja Märt Israel, lisaks on kettaringi oodata ka tugevat ukrainlast, juunioride maailmarekordiomanikku Mykyta Nesterenkot (PB 65.31).

Odaviskes on taaskord tulemas kõrgetasemeline võistlus, sest stardis on seitse meest, kel isiklik rekord parem kui 80 meetrit. Favoriitideks on usbekk Ivan Zaytsev (PB 85.03), kes saavutas esikoha ka eelmisel BIGBANK Kuldliiga etapil ning lätlane Zigismunds Sirmais (PB 84.69). Neile astub vastu Eesti odaviske paremik eesotsas Risto Mätase (PB 82.10), Tanel Laanemäe (PB 81.96) ja Marko Jänesega (PB 80.33).

Kuulitõukeringi astub esikohamõtetega ukrainlane Andrey Borodkin (PB 20.38), kelle tugevaimaks konkurendiks on sel hooajal kuuli ka üle 20 meetri saatnud Raigo Toompuu (PB 20.20).

Jooksualadest saab Kohilas näha harva võistlustel kavas olevaid distantse. Huvitavaid vastasseise ja häid aegu on oodata 200 meetri tõkkejooksus, 300 meetri distantsil ja 1000 meetri jooksus.

200 meetri tõkkejooksus lähevad vastamisi Eesti hetke parim tõkkesprinter Andres Raja ning selle aasta Eesti meister 400 meetri tõkkedistantsil Aarne Nirk. 300 meetri jooksus on favoriitideks Antoine Adams Saint Kitts ja Neviselt ning Denis Alekseyev Venemaalt. 1000 meetri distantsil läheb uue Eesti rekordi mõttega starti Nikolai Vedehin, kes eelmisel BIGBANK Kuldliiga etapil oli lähedal ka miili distantsil Eesti rekordi löömisele.

Kolmikhüppes on stardis Igor Syunin, kes läheb püüdma hooaja parimat tulemust, teivashüppes on esikohafavoriit lätlane Karlis Pujats (PB 5.40).

Võistluste pidulik avamine toimub Kohila staadionil kolmapäeval, 29. augustil kell 16.45. Autasustamistseremoonial leiab aset Rapla maakonnaga seotud Londoni suveolümpial osalenud sportlaste tänamine ja tunnustamine. Rapla maavalitsus, Rapla omavalitsused ja Rapla maakonna spordiliit tunnustavad Ingrid Puustat, Ardo Arusaart, Heiki Nabi, Reena Pärnatit, Gerd Kanterit ning nende treenereid. Võistlejaid ja pealtvaatajaid ergutab Kohilast pärit lauljatar Birgit Õigemeel.

Tulemused ja lisainformatsioon:  www.bigbankkuldliiga.ee ja www.facebook.com/bigbankkuldliiga.

BIGBANK Kuldliiga on Baltikumi mainekaim kergejõustiku võistlussari, mille nimisponsoriks on Eesti kapitalil põhinev pank BIGBANK AS. 6 aasta jooksul on BIGBANK toetanud sporti läbi kergejõustiku ligi 400 000 euroga ning panustanud Eesti ettevõttena riigi kergejõustiklaste arengusse pakkudes sportlastelemotiveerivate konkurentidega võistlusi ning premeerinud edukaid.

Lisainfo:
Mati Lilliallik
MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi
Mob: +372 52 13 331
Mati@kuldliiga.ee  

Janika Jaago
Võistluste pressiesindaja
Mob: +372 55 970 000
Janika.jaago@hamburg.ee
 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST