Andres Laide pälvis Kultuuripärl 2021 tunnustuse

Foto: Merilis Metsamäe

Reedel, 13. jaanuaril toimus Kuressaare Kultuurikeskuses Kultuuriaasta 2021 pidulik lõpetamine, mille raames tunnustati oma valdkonna parimaid. Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupp andis üle Kultuuripärli 2021, mille pälvis kergejõustikutreener Andres Laide.

Andres Laidet saab iseloomustada kui oma ala põhjalikku ja professionaalset tundjat. Ligi 30 aastat on ta järjekindlalt suunanud meie lapsi ja noori spordirajale, õpetades neile sporditarkusi ja inimlikke väärtusi. Teda on kaheksal korral valitud Saare maakonna parimaks treeneriks. Ta on Saaremaa Spordikooli kergejõustikutreener ja Kergejõustikuklubi Saare tegevjuht.

30. detsembril toimunud Saare maakonna 2021 aasta tunnustusüritusel pälvis Andres Laide Saare maakonna Aasta noortetreener auhinna

Andres Laide on juba 27 aastat andnud oma panuse Saare maakonna kergejõustikusse, treeninud lapsi ja noori, viies läbi Saare maakonna MV ja olnud ka paljudel kordadel  kohtuniku rollis. Saare maakonna aasta treeneri tiitli on Andes pälvinud juba seitsmel korral.

Andres on öelnud, et niikaua jätkab ta treenerina, kui temas jagub rõõmu ja positiivset emotsiooni, pole põhjust ametit vahetada.

Andres Laide juhendite järgi treeniv Ron Sebastian Puiestee valiti Eesti Kergejõustikuliidu poolt 2020. aasta U14 klassi parimaks noorsportlaseks. TV 10 Olümpiastarti 2020/2021 hooajal saavutas Ron vanemate poiste 9-võistluses 1. koha.

Eesti koondisesse kuuluvad Romet Vahter ja Eerik Oolup on toonud märkimisväärseid kohti rahvusvahelistelt võistlustel. Andrese kasvandikud Risto Lillemets, Johannes Treiel  ja Hendrik Lillemets kuuluvad Eesti koondisesse.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST