Alanud on registreerimine TV 10 Olümpiastarti 45. juubelihooaja võistlustele

TV 10 Olümpiastarti 45. juubelihooaja esimene etapp toimub 5. detsembril Võrus. Hooaeg kulmineerub mitmevõistluse finaaletapiga 15.-16. juunil 2016. aastal Kadrioru staadionil.

Eelmisel hooajal võitis koolide vahelise võistluse I grupis Rakvere Reaalgümnaasiumi võistkond (treenerid-õpetajad Sirje Kiviaru ja Jaak Vettik), edestades Viljandi Paalalinna Kooli ja Rakvere Gümaasiumit ning II grupis saavutas esikoha Parksepa Keskkooli võistkond (treenerid-õpetajad Valeri Holodnjakov ja Sirje Hütt), teine oli Orissaare Gümnaasium ning kolmanda koha sai Osula Põhikooli ja Sõmerpalu Põhikooli ühendvõistkond.  Esikolmikusse tulnud koolivõistkondi toetatakse 350-1000 euroga ja erinevate auhindadega.

Registreerimiseks tuleb saata täidetud võistkondade registreerimisleht (http://www.ekjl.ee/tv10os/voistlussarja_info) e-posti aadressile reg@ekjl.ee.

Lisainfo, kalender, statistika ja muu info TV 10 Olümpiastarti kodulehel – http://www.ekjl.ee/tv10os.

TV 10 Olümpiastarti on kaheastmeline võistlussari, mis katab ära terve Eesti: eelvõistlused maakondades ja viis üle-eestilist võistlust (ühel hooajal): neli üksikalade etappi ning üks mitmevõistluse finaaletapp.
Võisteldakse võistkondlikus ja individuaalarvestuses. Võistlused toimuvad kahes vanuseklassis: vanem grupp – 13-14aastased poisid ja tüdrukud ning noorem grupp – 12aastased ning nooremad poisid ja tüdrukud. Võistkondlikus arvestuses võistlevad koolide võistkonnad.

Võistkondlik arvestus toimub kahes grupis:
I grupis võistlevad koolid, kus põhikooli astmes õpib 251 või enam õpilast,
II grupis võistlevad koolid, kus põhikooli astmes õpib 250 või vähem õpilast.
II grupis võivad koolid moodustada ka ühendvõistkondi, kuid tingimusel, et ühendvõistkonna moodustanud koolide põhikooli astmes õppivate õpilaste koguarv poleks suurem kui 250.

Võistkondlik paremusjärjestus selgub nelja üksikalade etapi ja mitmevõistluse kokkuvõttes. Nii üksikaladelt kui mitmevõistlusest läheb võistkondlikku arvestusse konkreetsel alal parima võistkonnaliikme tulemus. Võistkonda võib kuuluda igas vanuseklassis igal alal kaks võistlejat.

1971. aastast Eesti Televisiooni sporditoimetuse ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv kergejõustikusari on maailmas ainulaadne noortesporti propageeriv võistlus ja vanim saatesari Eestis. Võistlussarjast on jõudnud olümpiale: Gerd Kanter, Aleksander Tammert, Andrus Värnik, Rasmus Mägi, Ksenija Balta, Mikk Pahapill, Moonika Aava, Marko Aleksejev, Tarmo Jallai, Anu Kaljurand, Kaie Kand, Valter Külvet, Kaire Leibak, Lauri Leis, Andrei Nazarov, Marek Niit, Taavi Peetre, Kristjan Rahnu, Andres Raja, Eha Rünne, Grit Šadeiko, Marko Turban,  jt.

TV 10 Olümpiastarti peasponsor on Kalev ning toetajad Nike, Acme, Skypark, Sportland, Orbit, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Olümpiakomitee.

 

Lisainfo:
Silvi Kask
Eesti Kergejõustikuliit, võistluste korraldaja
tel: 517 8327
e-post: silvi@ekjl.ee

 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST