Alanud on koolivõistkondade registreerimine TV 10 Olümpiastarti 47. hooajale

Eesti Kergejõustikuliit ja Eesti Rahvusringhääling ootavad kõiki kuni 14-aastaseid noori kergejõustikuhalli ja staadionile. Koolivõistkondade registreerimine TV 10 Olümpiastarti 47. hooajale kestab kuni 20. novembrini.

Saabuval hooajal toimuvad võistlused uue juhendi järgi. Muutunud on alade jaotus etappidel, heitevahendite kaal ja 60 m tõkkejooksu tõkete arv.

Juhendi leiate võistlussarja kodulehelt.

Esimene üle-eestiline etapp  toimub 9. detsembril Võrus. TV 10 Olümpiastarti 47. hooaeg kulmineerub mitmevõistluse finaaletapiga 13.-14. juunil 2018. aastal Pärnu staadionil.

Eelmisel hooajal võitis koolide vahelise võistluse I grupis Rakvere Reaalgümnaasiumi võistkond (treenerid Sirje Kiviaru ja Jaak Vettik), II grupis saavutas esikoha Parksepa Keskkooli võistkond (treenerid Sirje Hütt ja Margus Koor). Esikolmikusse tulnud koolivõistkondi toetatakse 350-1000 euroga ja erinevate auhindadega.

Registreerimiseks tuleb saata täidetud võistkondade registreerimisleht (http://www.ekjl.ee/tv10os/voistlussarja_info) e-posti aadressile reg@ekjl.ee.

Lisainfo, kalender, statistika ja muu teave TV 10 Olümpiastarti kodulehel –http://www.ekjl.ee/tv10os.

TV 10 Olümpiastarti on kaheastmeline võistlussari, mis katab ära terve Eesti: eelvõistlused maakondades ja viis üle-eestilist võistlust (ühel hooajal): neli üksikalade etappi ning üks mitmevõistluse finaaletapp. Võisteldakse võistkondlikus ja individuaalarvestuses. Võistlused toimuvad kahes vanuseklassis: vanem grupp –13-14aastased poisid ja tüdrukud ning noorem grupp – 12aastased ning nooremad poisid ja tüdrukud. Võistkondlikus arvestuses võistlevad koolide võistkonnad.  

Võistkondlik arvestus toimub kahes grupis:

I grupis võistlevad koolid, kus põhikooli astmes õpib 251 või enam õpilast,
II grupis võistlevad koolid, kus põhikooli astmes õpib 250 või vähem õpilast.
II grupis võivad koolid moodustada ka ühendvõistkondi, kuid tingimusel, et ühendvõistkonna moodustanud koolide põhikooli astmes õppivate õpilaste koguarv poleks suurem kui 250.

Võistkondlik paremusjärjestus selgub nelja üksikalade etapi ja mitmevõistluse kokkuvõttes. Nii üksikaladelt kui mitmevõistlusest läheb võistkondlikku arvestusse konkreetsel alal parima võistkonnaliikme tulemus. Võistkonda võib kuuluda igas vanuseklassis igal alal kaks võistlejat.

1971. aastast Eesti Televisiooni sporditoimetuse ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv kergejõustikusari on maailmas ainulaadne noortesporti propageeriv võistlus ja vanim saatesari Eestis.

TV 10 Olümpiastarti sarjast on karjääri esimesed võidud ja kaotused saanud: Gerd Kanter, Rasmus Mägi, Mikk Pahapill, Aleksander Tammert, Andrus Värnik, Ksenija Balta, Janek Õiglane, Grit Šadeiko, Kaire Leibak, Marek Niit jpt.

TV 10 Olümpiastarti peasponsor on Kalev ning toetajad Nike, Acme, Skypark, Sportland, Orbit, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Olümpiakomitee.

Lisainfo:
Silvi Kask
Eesti Kergejõustikuliit, võistluste korraldaja
tel: 66 77 993, 517 8327
e-post: silvi@ekjl.ee

 

Anu Säärits
ERR spordisaadete toimetaja ja võistlussarja saatejuht
tel: 628 4429, 515 0829
e-post: anu.saarits@err.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST