Ajakirja Jooksja jätkab ka aastal 2020 koostööd sportlikumate koolidega

Ajakirja Jooksja ja Eesti Koolispordi Liidu koostöös jätkub ka käesoleval aastal projekt, mille raames jõuab ajakiri tasuta sportlikumate koolide lugemislauale.

Koolide suure huvi tõttu otsustati eelmisel aastal suurendada koolide arvu esialgselt 200-lt 300-le. Eesti Koolispordi Liidu tegevjuhi Madis Pettai sõnutsi pole Jooksja lugemine õpilaste jaoks mitte ainult hariv ja inspireeriv, vaid annab ka tõhuse panuse laste osalushuvi tõstmiseks spordivõistlustel. Ajakirja Jooksja väljaandja Donatas Narmonti sõnul pöörab ajakiri järjest rohkem tähelepanu noorte ja lastespordi teemadele ning avaldas mitmeid selleteemalisi artikleid ka eelmisel aastal ilmunud Jooksja numbrites.

Jooksja on toetanud ka Eesti Koolispordi Liidu poolt korraldatavat koolide spordisarja “Tähelepanu, start” jagades seal osalevatele noortele lugemiseks ajakirja ning pannes parimatele välja erinevaid auhindu. Sellealane koostöö jätkub ka käesoleval aastal. Sarja finaal peetakse kevadel aprillikuus.

Sel aastal toetasid lisaks Eesti Koolispordi Liidule ja Jooksjale projekti Eesti Suusaliit, Spordiürituste Korraldamise Klubi ja Eesti Kergejõustikuliit.