Ajakiri Jooksja jõuab ühiste jõududega Eestimaa sportlikumatesse koolidesse

2015. aastal alustas ajakiri Jooksja koostöös Eesti Koolispordiliidu ja Eesti Kergejõustikuliiduga projekti, mille raames kingiti partnerite ühiste jõududega enam kui sajale Eestimaa sportlikule koolile ajakirja Jooksja aastatellimus.

2016. aastal ning ka tänavu otsustasid partnerid projekti laiendada ning ajakiri Jooksja jõuab juba üle 200 Eestimaa kooli lugemislauale. Projekti aitasid teoks teha Eesti Kergejõustikuliit, Eesti Suusaliit, Spordiürituste Korraldamise Klubi, Sportland ja Eesti Koolispordiliit, kes tegi ka koolide valiku.

Koolispordiliidu juhi Madis Pettai sõnul on tegemist väga olulise osaga Eestimaa noortes spordivaimustuse kasvatamisel. “Jooksja kaudu saavad noored lisaks treeningnõuannetele ka huvitavaid ja positiivseid kogemusi erinevate persoonide kaudu, kellele sport on olnud elus üheks enese teostamise vormiks ja see kindlasti mõjutab paljusid kooliõpilasi samas suunas tegutsema”.

Kõik projekti partnerid loodavad, et ajakirja lugedes kasvab noorte huvi ka ise sporti harrastada ning seeläbi ka oma tervise ja hea vormi eest paremini hoolt kanda. Kindlasti kasvavad paljudest noortest ka ise need sportlased, keda võime tulevikus Eestimaa erinevatel spordiüritustel võistlemas näha.

Jooksja on rahvaspordi ja vastupidavusalade ajakiri, mis on eriti just viimasel ajal kirjutanud palju ka laste ja noorte spordist ning seda suunda on plaanis jätkata ka edaspidi. Jooksja ilmub kuus korda aastas iga kahe kuu tagant.

 

Lisainfo:

Ajakiri Jooksja
Laura Rahe
laura@jooksja.ee
534 99 308

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST