Aasta meessportlaseks valiti Õiglane, noorsportlaseks Bruus ja treeneriks Kanter

Foto: EOK

Reedel, 30. detsembril toimunud Spordiaasta Tähed 2022 gala osutus kergejõustiklaste jaoks väga edukaks, sest koju mindi lausa kolme Kristjaniga. Lisaks tunnustati mitmeid teisi kergejõustikuga seotud inimesi.

Aasta meessportlase tiitli pälvis mitmevõistleja Janek Õiglane, kes võitis sel suvel Euroopa meistrivõistlustel kümnevõistluses pronksmedali. Meessportlase kategooria võitis Õiglane maksimumpunktidega, saades esikoha nii rahvahääletusel kui ka spordiajakirjanike ja alaliitude pingereas.

Aasta noorsportlaseks tuli kõrgushüppaja Karmen Bruus, kes krooniti sel suvel U20 maailmameistriks ning saavutas täiskasvanute MMil seitsmenda koha Eesti rekordi kordamisega.

Aasta treeneri auhinna sai Gerd Kanter, kelle õpilane Kristjan Čeh tuli tänavu kettaheites maailmameistriks, sai Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali ning teenis Teemantliiga üldvõidu. Kanteri jaoks oli treenerina tegemist esimese Kristjaniga, sportlasena on ta aasta parimaks valitud kolmel korral.

Aasta naissportlaseks valiti freestyle-suusataja Kelly Sildaru ning aasta võistkonna tiitli teenis rallipaar Ott Tänak-Martin Järveoja.

Aasta veteransportlase tiitli sai tänavu M40 klassis heitealadel kahekordseks maailmameistriks tulnud Genro Paas.

Aasta parasportlasteks tulid kergejõustiklased Marja-Liisa Landar ja Tanel Visnap.

Eesti Kultuurkapitali aastapreemia üheks laureaadiks oli Ahto Paavo, kes tegeleb Heino Lipu mälestuse jäädvustamisega. Preemia pälvisid ka Mallika Koel, kes korraldab võistlusi erivajadustega inimestele (sh kergejõustikuvõistlusi) ning Laine Rokk, kes tegeleb koolispordi edendamisega ning osaleb oma õpilastega TV 10 Olümpiastarti võistlussarjas.

Auhinnagalal tunnustati ka parimaid spordiklubisid, kelle valisid välja maakondlikud spordiliidud. Tunnustuse teenisid ka neli kergejõustikuklubi: Rakvere Kergejõustikuklubi ViKe, Jõgeva Kergejõustikuklubi Harta, Rapla Jooksuklubi ning SK “Maret-Sport”.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST