Aasta kergejõustiklasteks valiti Lishanna Ilves ja Rasmus Mägi

Foto: Marko Mumm/EKJL

Eesti Kergejõustikuliit kuulutas reedel, 10. detsembril toimunud „Eesti Kergejõustikuauhinnad 2021“ galaõhtul välja aasta parimad sportlased. Aasta kergejõustiklasteks valiti kaugushüppaja Lishanna Ilves ja tõkkesprinter Rasmus Mägi.

AASTA KERGEJÕUSTIKLASED JA TREENERID

Aasta naiskergejõustiklane: kaugushüppaja Lishanna Ilves (treener Gary Pepin, Mikk Joorits)

Aasta meeskergejõustiklane: 400m tõkkejooksja Rasmus Mägi (treenerid Anne ja Taivo Mägi)

Aasta sooritajad: Anna Maria Millend ja Karl Erik Nazarov

U23 vanuseklassi aasta kergejõustiklased: kaugushüppaja Lishanna Ilves (treener Mikk Joorits, Gary Pepin) ja sprinter Karl Erik Nazarov (treener Liivi Erik)

U20 vanuseklassi aasta kergejõustiklased: mitmevõistleja Pippi Lotta Enok (treener Liivi Eerik ) ja mitmevõistleja Rasmus Roosleht (treenerid Mihkel Lembit)

U18 vanuseklassi aasta kergejõustiklased: kõrgushüppaja Elisabeth Pihela (treenerid Heiko Väät ja Sven Andresoo) ja kolmikhüppaja Viktor Morozov (treener Aleksandr Hvorõhh)

U16 vanuseklassi aasta kergejõustiklased: Viola Hambidge (treener Romet Mihkels) ja Karl Kristjan Pohlak (treener Kady Tänav (Tänak))

U14 vanuseklassi aasta kergejõustiklased: Ellen Ingrid Aadamsoo (treener Kady Tänav (Tänak)) ja Tristjan Jaanson (treener Kady Tänav (Tänak))

Parim täiskasvanute klubi: Audentese Spordiklubi

Parim U23 klubi: Audentese Spordiklubi

Parim U20 klubi: Audentese Spordiklubi

Parim U18 klubi: Audentese Spordiklubi

Parim U16 klubi: Spordiklubi Elite Sport

Parim U14 klubi: Spordiklubi Elite Sport

Aasta kergejõustikuveteranid: Kersti Lepik ja Juhan Tennasilm

Aasta kohtunik: Hanna-Lisett Lubi

Aasta noorkohtunik: Kertu Luik

Tänavu suvel Tallinnas korraldatud kergejõustiku U23 ja U20 Euroopa meistrivõistlused oli Euroopa selle hooaja üks suurimaid kergejõustikuvõistlusi. Erilise tunnustuse said kõik korraldusmeeskonna esindajad.

Galaõhtul tänas Eesti Kergejõustikuliit arvukate sportlike saavutuste ja elamuste pakkumise eest ka sportlasi, kes on tänavu teatanud tippspordikarjääri lõpetamisest: Kristella Jurkatamm, Annika Sakkarias, Jaak-Heinrich Jagor, Kristo Galeta, Rauno Künnapuu, Jaanus Suvi ja Erik Jagor.

EKJLi tunnustuse ja tänu pälvisid veel mitmed kergejõustikku suure panuse andnud toetajad, klubid, koostööpartnerid jt.