9. Tondiraba Sisemaratonil sündis Eesti tippmark

Ahti Nuga püstitas Tondiraba Jäähallis toimunud sisemaratonil uue isikliku rekordiga 2:39:03 Eesti tippmargi sisemaratonis.

Laupäeval, 28. jaanuaril toimunud 9. Tondiraba Sisemaratonil joosti 252,67 m pikkusel ringil, mis maratoonaritel tuli läbida 167 korda, et saada täis klassikaline, 42,195 km pikkune maraton. Võistlus kujunes ühe jooksja võimsaks soolojooksuks. Suveräänse võidu võttis Ahti Nuga, kes ajaga 2:39:03 püstitas nii isikliku rekordi kui ka Eesti tippmargi sisemaratonis. Keegi eestlastest pole varem sisetingimustes maratoni kiiremini jooksnud. Varasem tippaeg kuulus aastast 2020 Sergei Rjabõškinile, kes 6. Tondiraba Sisemaratoni läbi ajaga 2:42:23.

Eesti tippaja püstitanud Ahti Nuga järel lõpetas teisena Tauno Hang, kelle igati korralik aeg 3:04:37 tähendas siiski kaotust võitjale 25 minutit. Ajaga 3:09:18 jooksis end kolmandaks Ivo Kreutzvald.

Naiste võit tuli samuti kindlalt, sest Julia Rakitina jooksis end esimeseks uue isikliku rekordiga 3:33:01. Aga Julia jätkas peale maratonivõitu jooksmist, sest ta osales ka kuue tunni jooksul. Tema läbitud maa 68,474 km oligi ühtlasi päeva parim, keegi teine ei suutnud enamat. Maratonis järgnesid võitjale ning saavutasid teise ja kolmanda koha Siiri Pilt ajaga 3:36:47 ja Liina Kesamaa ajaga 3:43:48. Liina jooksis samuti kuus tundi, kus ta saavutas 65.442 km-ga Julia järel teise koha.

9. Tondiraba Sisemaratoni finišisse jõudis 35 võistlejat ja kuue tunni tulemuse ehk distantsi said kirja neist kuus jooksjat.
Tulemused – sisemaraton ja 6 tunni jooks

Eelmise päeva õhtul toimus samas teist korda Tondiraba Sisekümme, kus võistlejad läbisid 10 km jaoks 250 m ringi 40 korda. Põnev võistlus esikohale käis eelmise aasta võitja Hektor Uustalo ja esimest korda Tondirabas startinud Tarmo Reitsniku vahel. Kui distantsi esimeses pooles jooksis liidrina Uustalo, siis teises pooles ja lõpu poole dikteeris võistlust juba Reistnik. Võit tuli Tarmo Reitsnikule ajaga 37:38 ja teisena lõpetanud Hektor Uustalo sai ajaks 38:01. Kolmanda koha saavutas Priit Kald ajaga 39:07.

Naiste esikolmikusse mahtusid Viivi Kääpa (48:44), Kaivi Kukk (50:16) ja Esmeralda Lille (53:34)

Kokku lõpetas sisekümne 26 jooksjat.

Sisekümnel osalejatel oli võimalus saada tulemus ka tunnijooksus, selleks tuli rajal joosta 60 minutit. Pikima maa läbis tunniga Kaido Voogla, kes sai kokku 14,25 km. Kokku viibisid rajal tund aega 8 osalejat.