9. – 15. mail toimub IAAF ülemaailmne kergejõustikunädal Eestis

Maikuu teisel nädalal, 9.-15. maini 2016 tähistame Eestis Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu ülemaailmset kergejõustikupäeva (IAAF World Athletics Day) “Laste kergejõustiku” (IAAF Kids´ Athletics) ürituste ja puhta spordi teabepäevade korraldamisega.

Kergejõustikunädala eesmärgiks on pöörata tähelepanu sellele, et üheskoos sportimine pakub palju rõõmu ning õhutada lapsi kergejõustiku ja spordiga tegelema. Võisteldakse võistkondlikus mitmevõistluses ja iga lapse panus on väga oluline.

Kergejõustikunädala ürituseks võib olla klubi või klubide vaheline võistlus, kooli, klassi või lasteaia spordipäev, aga ka sportlik perepäev emadepäeva tähistamiseks vms. Kõigis maakondades üheaaegselt toimuvad võistlused-spordipäevad annavad võimaluse suurel üle-eestilisel kergejõustikupeol osaleda ja oma tegemisi laiemalt kajastada. IAAFi ülemaailmsel kergejõustikunädalal osalevad lapsed saavad erikujundusega diplomi rahvusvahelisel tiitlivõistlusel edukalt osalenud kergejõustiklase autogrammiga. Väga tore oleks päeva avama ja ühist soojendust tegema või autasustama kutsuda oma maakonnast pärit praegune või kunagine kergejõustiku rahvuskoondislane või kohalik spordilembene populaarne inimene. Vajaduse ja võimaluse korral püüame abiks olla ka praeguste või kunagiste koondislastega kokkuleppele jõudmisel.

Silmas pidades maailma spordis ja kergejõustikus jõuliselt esile kerkinud probleeme, on lastele ja noortele eakohase ausa spordi alase teabe jagamiseks võimalik tellida staadionile, kergejõustikuhalli või spordisaali Eesti Antidopingu telk või infolaud, kus Antidopingu saadikud räägivad keelatud ainete nimekirjast, nende tarvitamisega seotud ohtudest; selgitatakse, kuidas toimub dopingukontroll ja tutvustatakse e-õppekeskkonda „Spordin puhtalt“.

“Laste kergejõustiku” koolituse läbinud treeneritel, üldhariduskoolide kehalise kasvatuse ja lasteaedade liikumisõpetajatel on õigus Eesti Kergejõustikuliidule kuuluvaid varustuse komplekte oma või naabermaakonna piirkondlikust keskusest laenutada. Aasta alguses UAB Nestle Baltics´iga sõlmitud leping võimaldab „Laste kergejõustiku“ projektiga jätkata ja võistlusvarustuste komplekte juurde soetada.

Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu ülemaailmse kergejõustikunädala Eestis toimuvaid üritusi kajastatakse Eesti Kergejõustikuliidu pressiteadetes, uudistes ja Facebook´i lehel.

Oma võistluse, spordipäeva või muu kergejõustikunädala ürituse saate registreerida

http://eformular.com/kergejoustikunadal2016/

Ürituse FACEBOOKi lehega saab liituda SIIN

 

Olete oodatud osalema suurel kergejõustikupeol!

 

Täpsem teave:

Mariken Puks
mariken@ekjl.ee
tel: 6677994, 5261399

 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST