8.-14. maini tähistame Eestis Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu ülemaailmset kergejõustikupäeva

8.-14. maini tähistame Eestis Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu ülemaailmset kergejõustikupäeva „Laste kergejõustiku“ võistluste ja puhta spordi tundide korraldamisega. 2014. aastast alates oleme laiendanud kergejõustipäeva pidamise maikuu teisele nädalale, sest osalejate ning sündmuste arv on iga kevadega kasvanud. Möödunud korral oli kaasatud 6628 last ja noort. Viimastel aastatel ei ole kõrvale jäänud ükski maakond.

1996. aastal algatatud kergejõustikupäev liidab sportlikke noori pea kogu maailmas – 2016. aastal osales 116 riiki. Spordiväljakutel kohtuvad koolide ja spordiklubide lapsed, et koos joosta, hüpata ja heita. Kergejõustikupäeva sündmusi ja emotsioone jagatakse sotsiaalmeedias ning kodulehtedel inimeste, koolide-klubide ja alaliitute tasandil. Kergejõustikunädala eesmärgiks on pakkuda lastele ja noortele rõõmu ühisest võistlemisest ning suurendada spordihuviliste laste kokkukuuluvustunnet.

Eesti Kergejõustikuliidu peasekretär Sirje Lippe avaldas heameelt, et käesoleval aastal toetab meie suure kergejõustikupeo raames toimuvate piirkondlike „Laste kergejõustiku“ võistluste korraldamist 3000 euroga Eesti Kultuuriministeerium ja Integratsiooni Sihtasutus.

Staadionile ja halli ootame sportima eesti ja vene koolide ning treeningrühmade lapsi. Piirkondlikke klubide ja spordikoolide võistlusi juhitakse paralleelselt eesti ja vene, vajadusel ka inglise keeles. Loodame, et ühise võistlemise käigus saadud positiivsed emotsioonid on toeks uute sõprade ja treeningukaaslaste leidmisel, enda Eesti ja rahvusvahelise kergejõustikukogukonna liikmena tundmisel ning eesti keele õppimisel. Inspireerivateks eeskujudeks on näiteks Ida-Virumaa venekeelsest keskkonnast pärit rahvuskoondislased Anna Iljuštšenko ja Igor Syunin.

Lisaks piirkondlikele võistlustele peetakse kergejõustikunädalat lasteaedades, alg- ja põhikoolides ning gümnaasiumites ja spordiklubides. Pidevalt täieneva sündmuste kalendri leiate siit.

Kergejõustikunädala võistluste korraldamist toetavad Eesti Kultuuriministeerium ja Integratsiooni Sihtasutus ning Eesti Kultuurkapital.

 

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Värska Vesi, Audi, Tradehouse, Kalev, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

 

Täiendav teave:

Mariken Puks
Eesti kergejõustikuliit
Tel: +372 5261399
mariken@ekjl.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST