Murdmaajooksu karikavõitjateks tulid Kivistik ja Bell, parim klubi 21CC Triatloniklubi

Laupäeval, 14. oktoobril selgusid Järvakandis murdmaajooksu Eesti karikavõitjad alates U14 vanuseklassist kuni täiskasvanuteni. Meeste arvestuses tuli võitjaks Kaur Kivistik ning naiste arvestuses Helen Bell. Parima klubi karika viis koju 21CC Triatloniklubi.

21CC Triatloniklubi tuli klubide arvestuses esimeseks 380 punktiga. Teiseks tuli Sparta SS 342 punktiga ning kolmanda koha karika teenis Rapla JK 332 punktiga.

Meeste 10 km distantsi vedasid suurema osa ajast koos Kaur Kivistik ja Olavi Allase (mõlemad Tartu SS Kalev). Ka viimasele ringile mindi koos, kuid siis läks Kivistik oma teed ning finišeeris esimesena ajaga 30:49. Teisena lõpetanud Allase aeg oli täpselt 31 minutit. Kolmanda koha sai Deniss Šalkauskas (TÜASK) ajaga 31:32.

Naiste 6 km distantsil ei leidunud vastast Helen Bellile (Sparta SS), kelle võiduajaks märgiti 21:25. Teiseks tuli Pille Hinn (Sparta SS) ajaga 21:47 ning kolmandana lõpetas Liliana Torn (Rapla JK) ajaga 23:08.

Noormeeste U20 vanuseklassis krooniti võitjaks Morten Siht (Viljandi VAK Staier), kellel kulus 6 km läbimiseks aega täpselt 19 minutit. Talle järgnesid Sten Sihver (TÜASK) ajaga 19:12 ja Gregor Rasva (Audentese SK) ajaga 19:46.

Neidude U20 vanuseklassis läbis 4 km kõige kiiremini Berit Guzas (Nõmme KJK), kelle aeg oli 14:52. Teise koha sai Carmen Rääk (Valga SK Maret-Sport) ajaga 15:10 ning kolmandaks tuli Alexandra Schipai (21CC Triatloniklubi) ajaga 15:24.

Noormeeste U18 vanuseklassis teenis 4 km distantsil esikoha Trevor Karro (Sparta SS) ajaga 13:11. Teiseks tuli Gert Martin Savitsch (Treeningpartner) ajaga 13:17 ning kolmas oli Remi Edur (SK Lindon) ajaga 13:36.

Neidude U18 vanuseklassi 3 km distantsil oli kiireim Liis Kapten (21CC Triatloniklubi) ajaga 11:09. Talle järgnesid Bianka Uhtjärv (SK Viraaž) ajaga 11:19 ja Etriin Etverk (Rakvere KJK ViKe) ajaga 11:29.

U16 vanuseklassi poiste arvestuses tuli 2 km distantsil võitjaks Romet Ridalaan (Audentese SK) ajaga 6:13. Teise koha sai Hendrik Hang (Rakvere KJK ViKe) ajaga 6:16 ja kolmas oli Dominik Lopuhhin (Sparta SS) ajaga 6:18.

U16 tüdrukute 2 km distantsi võitis Naomi Toomenurm (Pärnu SK Altius) ajaga 7:03. Teise koha teenis Aleksandra Artamonova (KJK Kalev-Sillamäe) ajaga 7:22 ning kolmas oli Erika Udras (Võru KJK Lõunalõvi) ajaga 7:23.

Kõige nooremate ehk U14 vanuseklassi poiste 1 km distantsi läbis kõige kiiremini Magnus Normak (SK Fortis), kelle võiduaeg oli 2:59. Teiseks tuli Kert Karm (Rakvere KJK ViKe) ajaga 3:01 ning kolmanda koha sai Lars Lukas Steurs (SK Lindon) ajaga 3:18.

Tüdrukute U14 vanuseklassis teenis esikoha Evamaria Albert (21CC Triatloniklubi) ajaga 3:18. Talle järgnesid Marit Tarm (Sparta SS) ajaga 3:20 ning Merlin Toirk (Rapla JK) ajaga 3:21.

TULEMUSED

KLUBIDE PUNKTID

Võistluste käigus selgus ka Eesti koondise koosseis 28. oktoobril Järvakandis toimuvateks Balti murdmaajooksu võistkondlikeks meistrivõistlusteks.