51. jooks ümber Harku järve pakub kõigile jõukohast sportlikku pingutust ja meeldivat päeva looduses

Sel aastal 21. korda toimuv Maru Järvejooksude sari alustab juba sel pühapäeval, 22. mail, kui toimub 51. jooks ümber Harku järve ning jätkub 9. juulil 41. jooksuga ümber Pühajärve. Jooksusarjale paneb kauni lõpp-punkti 27. augustil 50. juubelit tähistav jooks ümber Ülemiste järve.

Tallinnas ja Harku vallas kulgev Harku järvering on jõukohane kõigile liikumisharrastajetele. Siia on oodatud nii jooksjad kui ka kõndijad, sest 6,5 km pikkune rada sobib ideaalselt kõigile. Lisaks sportlikule lõunale saab nautida päeva looduses ja värskes õhus, mille kulminatsioonina saavad kõik registreerunud osalejad finišis pärjatud unikaalse medaliga.

6,5 km pikkusele järveringile antakse start kell 12:00, kuid juba hommikul on avatud võistluskeskus, kus väljastatakse stardimaterjale ja toimub kohapeal registreerimine.

Kell 11 saavad stardi Harku järve rannas Tere lastejooksud, kus kuni 12-aastased jooksusõbrad osalevad 250 m distantsil. Registreerimine lastejooksule algab samal päeval alates 10-st ja osalemine on kõikidele lastele tasuta. Finišis saavad kõik lõpetanud endale diplomi ning maiustuseks Tere kohukese ja joogijogurti.

Harku järveringi rajakaardi ja jooksupäeva täpsema ajakava leiab võistluse lehelt

6,5 km pikkusele Harku järve ringile stardivad favoriitidena eelmise aasta Maru Järvejooksude sarja võitjad Leonid Latsepov ja Pille Hinn. Meestest pakub head konkurentsi Eesti Maratonitiimi liige Roman Fosti. Naistest on osalema tulemas Eesti laskesuusatamise koondise liige Susan Külm koos teiste Tuuli Tomingas Tiim liikmetega, kes pakuvad konkurentsi parimatele naisjooksjatele. Noori tuleb oma osalemisega innustama Henry Sildaru.

Kuigi ürituse peatähelepanu keskendub juba 51. korda Harku järvele ühiselt ringi peale jooksmisele või kõndimisele, siis lisaks järveringi läbimisele on võistluskeskuses ka palju muud huvitavat.
Lastele, aga kõigile teistele on huvitava atraktsioonina kohal Maru Mägi ehk suusahüppemägi, kus kõigil soovijatel on võimalus saada turvaliselt esimene ettekujutus suusahüpete olemusest.
Võistluskeskuses on avatud Ortoteek telk, kus füsioterapeut annab nõu ja hindab jooksja jalgade seisukorda ning vajadusel on võimalik ka tellida spordijalatsitesse toetavaid ja sporditulemusi parandavaid individuaalseid tallatugesid. Telgis on võimalik heade hindadega soetada ka erinavaid tooteid jala pikivõlvile, ristivõlvile, kannale ja varvastele ning tugisidemeid hüppeliigesele ja põlvele.

Kell 13 toimub võistluskeskuses autasustamine, kus pärjatud saavad naiste ja meeste kuus kiiremat ning vanuseklasside võitjad.
Aga võiduvõimalus on kõigil Harku järvejooksul osalenutel, sest kohe peale autasutamist toimuvad loosimised. Loosiauhinna võitmise eelduseks lisaks finišiprotokillis olemisele on ka loosimise ajal kohal olemine. Kui üks nendest tingimustest on täitmata, siis toimub ümberloosimine.

Kuna Harku järve jooks on 2022. aasta Maru Järvejooksude sarja esimene võistlus, siis on võimalik veel registreerida ka kogu sarjale ning kõik sarjale registreerunud saavad kingituseks ajakirja Jooksja aastatellimuse. 

Eelregistreerimine 51. jooksule ümber Harku järve ja Maru Järvejooksude sarjale lõpeb reedel, 20. mail kell 24.00.

Registreerimine toimub Stamina iseteeninduskeskkonnas https://iseteenindus.stamina.ee/

Lisainfo:
Urmo Raiend
Stamina Spordiklubi
5019572
urmo@stamina.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST