Ligi 500 noort kergejõustiklast selgitavad nädalavahetusel U23, U20 ja U18 Eesti meistrid

Nädalavahetusel, 19.-20. veebruaril peetakse U18, U20 ja U23 vanuseklasside Eesti talvised meistrivõistlused kergejõustikus. Lasnamäe Kergejõustikuhalli on kokku võistlema oodata ligi 500 sportlast 44 liikmesklubist. Väljaspool arvestust tulevad starti Nazarov, Hausenberg, Verlin, Kleemeier, Šadeiko, jpt.

U23 vanuseklass

Meeste 60 m jooksus saab kaasa elada Ats Kivimetsa (Audentese SK), Robin Sapari (Rakvere KJK Vike) ja Lukas Lesseli (TÜ/ASK) mõõduvõtule. Kivimets ja Sapar on stardipakkudel ka 200 m jooksus. Kahte halliringi tuleb jooksma selge favoriidina Lessel.

Värske naiste 5-võistluse Eesti täiskasvanute ja noorsoo meister Katre Sofia Palm (Audentese SK) on üles antud, kuulitõukes, kõrgus- ja kaugushüppes. Mitmevõistlejad Romet Vahter (KJK Saare) ja Rasmus Roosleht (Niidupargi KJK) asuvad nädalavahetusel starti samuti mitmel alal.

Ann Marii Kivikas (SK Altius) tuleb meistrimedalite eest võitlema 60 m ja 200 m sprintides, lisaks on neiu üles antud kaugushüppes. Neidude U23 vanuseklass 3000 m käimisel tasub silma peal hoida Jekaterina Mirotvortseval (KJK Kalev-Sillamäe), kes peale pikka vigastuspausi on taas võistlusrajal.

Markus Anvelti (KSK Alem) näeme kullapretendenina kõrgushüppes, Eliise Anijalga (Tartu SS Kalev) näeme kaugus- ja kolmikhüppes, Gertu Küttmanni (Niidupardi KJK) kuulitõukes.

U20 vanuseklass

U20 vanuseklassis näeme 2021. aasta tiitlivõistluste medaliomanikke – stardis on Audentese Spordiklubi piigad Anna Maria Millend ja Elisabeth Pihela. Millend on üles antud oma peaalal 60 m tõkkejooksus, lisaks teeb kaasa 200 m ning 4×200 m teatejooksus. Pihela tuleb tiitlit kaitsma kõrgushüppesektoris.

Noormeeste vanuseklassis tuleb pikki õhulende sooritama U20 Euroopa meistrivõistluste pronksmedalimees Viktor Morozov (KJK Atleetika). Noormees on üles antud ka kaugushüppes.

Neidude U20 vanuseklassi kuulitõukes võib põnevat duelli oodata Kelly Heinpõllu (KJS Sakala) ja Berit Saare (KJK Vike) esituses. Edlin Lisbeth Laur ja Liisa Maria Lusti (mõlemad Audentese SK) asuvad võistlustulle 60 m tõkkejooksus, kaugus- ja kõrgushüppes ning 4x200m teatejooksus.

Meeste käimises tuleb favoriidina stardijoonele Artur Djatšuk (KJK Kalev-Sillamäe). Laura Lokotar (Kose 2000) tuleb starti neidude kaugushüppes ja 4x200m teajooksus, Carlyn Pukk (SK Altius) teivashüppes, 60 m tõkkejooksus ja 4×200 m teatejooksus.

U20 vanuseklassi 400 m ja 800 m meistritiitlite eest tuleb stardijoonele Uku Renek Kronbergs (Tartu SS Kalev). Hannes Remmelgas (TÜ/ASK) püüab meistritiitlit noormeeste kuulitõukes (TÜ/ASK), Carmen Rääk (Valga SK Maret Sport) tuleb medalimõtetega starti keskmaadistantsidel.

Mitmevõistlejaid Valter Eric Viiselit (Tallinna SS Kalev) ja Andreas Hantsoni (Viljandi KJS Sakala) näeme võistlustules rohkem kui kolmel alal.

Pea pooled nädalavahetuse võistlejatest tuleb U18 vanuseklassist

U18 vanuseklassi kõige võistlejaterohkem klubi on Audentese Spordiklubi, kus võistlustules 26 sportlast. Palju maha ei jää SK Elite Spordiklubi liikmed, kel stardinimekirjas 23 noorsportlast.

Anna Panenkot (KJK Atleetika) näeme neiude 200m jooksus ning favoriidina asub võistlustulle kaugus- ja kolmikhüppes. Risto Kalju Nõmme Kergejõustikuklubist on eeldatava favoriit noormeeste 2000 m jooksus ning Karmen Bruus (Tartu SS Kalev) kõrgushüppes.

Värske noorte mitmevõistluse Eesti meister Harry Richard Jääger (SK Elite Sport) on üles antud koguni seitsmel alal – 60 m tõkkejooksus, 400 m, 800 m, 4×200 m teatejooksus, kaugus-, teivas- ja kõrgushüppes.

SK Altiuse mitmekülgne sportlane Viola Hambidge (SK Altius) on üles antud viie alal: 60 m tõkkejooksus, 400 m, 800m, 1500 m, ja 4x200m teatenaiskonnas.

Lisaks teevad mitmed Eesti tipud kaasa väljaspool arvestust: Karl Erik Nazarov (Audentese SK), Marielle Kleemeier, Hans Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev), Kreete Verlin (SK Fortis), Liis Roose, Grit Šadeiko (TÜ/ASK), Tanel Visnap (Valga SK Maret Sport).

Võistlused algavad laupäeval, 19. veebruaril kell 12.00 ja pühapäeval, 20. veebruaril kell 11.00

Vaata osalejate nimekirju

Ajakava on nähtav EKJL-i kodulehel.
Tulemusi näeb EKJLi kodulehel: www.ekjl.ee või Sportity äpp kaudu

OLULINE INFO U18, U20 JA U23 EESTI MEISTRIVÕISTLUSTEL OSALEJATELE SEOSES KEHTIVATE PIIRANGUTEGA:

  • COVID-tõendit ei pea esitama kuni 18-aastased (kaasa arvatud) või kes saavad 2021/2022. õppeaasta kestel 19-aastaseks (koolis käivad õpilased), kuid palume kaasa võtta õpilaspilet!
  • Täisealised (18a ja vanemad, kes ei käi koolis) peavad esitama COVID-tõendi koos isikut tõendava dokumendiga
  • Maskikandmise kohustus kehtib kõigile (välja arvatud sportlastele, kes on areenil võistlemas/soojendust tegemas)

Kuna viiruse levik on endiselt suur, siis palume võimalusel enne võistlustele tulekut kodus kiirtest teha, et saaksime võistluse võimalikult turvaliselt läbi viia.

Lisainfo:
Silvi Kask
Eesti Kergejõustikuliit
Tel: 51 78 327
E-mail: silvi@ekjl.ee

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Kalev, Värska Originaal, Audi, Cramo, Tradehouse, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST