30. Jüri Lossmani mälestusjooksu võitis Olavi Allase

22. augustil 1920. aastal möödub Jüri Lossmanni Antwerpeni olümpiamängude hõbemedalivõidust 100. aastat. Maratoonari nime on au sees hoitud Viljandis toimuva Lossmanni jooksuga, tänavu kolmekümnendat korda toimunud võistlus oli seega mitmeti märgilise tähtsusega.

Kolmapäeval õhtul toimunud 6,5 kilomeetri pikkuse distantsi võitis meestest Olavi Allase, teise koha viis koju viljandlane Keio Kits (21:00) ja kolmanda Ilja Nikolajev (21:17).
Kiireim naine rajal oli üldarvestuses 36-ndana lõpetanud Sille Puhu (27:20.4). Teise koha sai Greete-Liisa Toom (27:34.8) ning kolmandana ületas finišijoone Anette Peltser (28.12)

Kokku oli rajal 139 jooksjat.

30. Jüri Lossmanni mälestusjooksu Tulemused

Lossmanni jooksu korraldaja ja spordiklubi Jooksupartner eestvedaja Einar Kaigase jutu järgi hoitakse selle jooksuga mälestust äärmiselt visast ja sihikindlast jooksutalendist, kelle elutee sai alguse Viljandimaalt Kõo vallast.