23. septembril jagab Roman Fosti harrastussportlastele kogemusi motiveerimisest

Harrastussportlased on oodatud 23.09 õhtul osalema loengul KUIDAS MOTIVEERIDA END SPORTIMA?

Treeni teadlikult loengusari alustab taas. Kell 18.00 algava avaloengu lektoriteks on Eesti üks kiiremaid pikamaajooksiad Roman Fosti ja spordipsühholoog Snezana Stoljarova. Loengus räägib Fosti, mis Teda motiveeris oma esimesse maratoni starti astuma, mis aitab tal põhitöö kõrval jooksuradadel püsida ning kuidas ta raskemaid aegu ületab? Spordipsühholoogi abiga leiavad järgmised küsimused vastused: mis võiks olla minu sportimise motiivid ja kuidas neid toita? Kas on omavahelisi sarnasusi sportimise motivatsiooni toetavate ja pärssivate mõttemustrite vahel? Kas ja kuidas saab endale tahtejõudu juurde ammutada?

Roman Fosti on 2014. aasta Eesti meister 5000m, 10 000m ja poolmaratonis. Tema isiklik rekord maratonis sündis sel aastal EMil Zürichis, aeg 2:17:54, 18-s koht. Parim poolmaratoni aeg on Kopenhaagenist samuti sel aastal 1:05:14. 2012 vigastusega kimpus olnud Roman võib öelda, et on praegu elu parimas vormis. 31. aastase mehe järgmised eesmärgid on parandada maratoni aega 2 minutiga ja 2015 Pekingi MMi maratonil edukas tulem, seejärel juba Rio OM. Tema treener on Jane Salumäe.

Snezana Stoljarova on praktiseeriv spordipsühholoog, kes töötab sportlaste, treenerite ja lastevanematega eesmärkiga aidata kaasa sportlase soorituse optimiseerimisele ja tema eluoskuste arendamisele. Oma igapäevatöös, peale spordipsühholoogilist nõustamist, annab ta sotsiaal- ja spordipsühholoogia loenguid Tallinna Ülikoolis ja viib läbi treeneritele ja lastevanematele suunatud seminare ja töötubasid.  Snezana omab ka isiklikku kogemust sportlasena saavutusspordis ning treeneritöös.

TREENi TEADLIKULT loengud toimuvad Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Instituudis, Tondi 55, Tallinnas. Loeng kestab ca 1,5 h. Osavõtutasu on 5 eurot (maksmine kohapeal, sularahas). Oma osalemissoovist saab teada anda: katrin.soidra-zujev@tlu.ee.

Nädal peale seda räägib jalatsispetsialist Rein Sokk jalanõu valikust sportimisel.
Kokku toimub sel sügisel 14 loengut, iga teisipäev ja harrastussportlastele teadlikult treenimise teemadel.
Lisainfo ja järgmised loengud: http://www.tlu.ee/harrastus 

Loeng toimub koostöös Eesti Spordimeditsiini klastri SportEST ja Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Instituudiga loengusarjas TREENI TEADLIKULT

Lisainformatsioon, intervjuude ja soovi korral teemadest artiklite kirjutamise kokkuleppimine:
Katrin Soidra-Zujev
Koolitusjuht
TLÜ Terviseteaduste ja Spordi Instituut
www.tlu.ee/tsi
e-post: katrin.soidra-zujev@tlu.ee
tel 699 6555

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST