20. ja 21. mail selgitavad noored kergejõustiklased Rakveres Baltimaade mitmevõistluse meistreid

Koondisesse kuulub mõlemas vanuseklassis neli noormeest ning neiut, võistkondlikuks arvestuseks liidetakse kokku kolme parema koondislase punktisummad.

U20 vanuseklassi (1998. ja 1999. a. sündinud) mitmevõistlejate jaoks on tegemist ühe peamise katsevõistlusega, mille alusel on võimalik kvalifitseeruda 20.-23. juulil Itaalias Grossetos toimuvale U20 vanuseklassi EM-ile. 10-võistluses on normatiiviks 6950 ning 7-võistluses 5100 punkti.

Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi ootab pingelist võistlust ja põnevat hooaega: „Koondisesisene konkurents on tihe, eriti just U20 noormeeste mitmevõistluses. Grosseto EM-il saab igal alal riiki esindada kuni kolm sportlast.“

Avastardi teevad eelmise hooaja U20 MM-i koondislased Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) ja Martin Moldau (Rakvere KJK ViKe); talvise mitmevõistluse Balti maavõistlusel Hausenbergi järel teise koha saavutanud Kristo Simulask (Haapsalu KJK) ning käesoleval aastal juba häid heitetulemusi näidanud Karel Tilga (Tartu SS Kalev).

U20 neidude esinumbriks on mullu U18 vanuseklassi EM-il ja U20 MM-il osalenud Margit Kalk (Tartu SS Kalev). Johanna Ilves (Rakvere KJK ViKe) püüab U20 EMi normi lisaks mitmevõistlusele ka tõkkejooksus (14,30). Koondisesse kuuluvad veel Marite Ennuste (Kuusalu SK) ja Suzy Anett Aavik (Audentese SK).

Poiste U18 (2000. ja 2001. a. sündinute) vanuseklassis esindavad Eestit Mattias Idavain (Kuusalu SK), Rasmus Kuningas (Saue KJK), Lukas Lessel (SK Elite Sport), Ken Metsis (KJK Kose 2000). 

Tüdrukute samas vanuseklassis on stardis Leanne Siimumäe (KJK Kose 2000), Kristin Lass (TÜ ASK) ja Anet Maripuu (Rapla Jooksuklubi).

Balti noorte mitmevõistluse maavõistlusel on Eesti noortekoondis seni koondarvestuses ainult võite tunnistanud.

Võistluste ajakava leiab SIIT.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Kalev, Audi, Tradehouse, Värska Vesi, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee. Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

 

Koondise juht: 

Andres Aavik
tel: 5170239

 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST