15. mail toimub Tartu linna ja maa- konna lasteaedade spordipäev

Tartu Spordiselts Kalev eestvedamisel toimub 15. mail XVII Tartu linna ja maakonna lasteaedade spordipäev, kus osaleb kokku pea 800 last viiekümnest lasteaiast.  

Tõeliselt rohkearvulise osavõtjaskonnaga laste spordipäeva juhatab sisse Tartu abilinnapea Tiia Teppan, kelle sõnul on spordiseltsi algatatud ja suure populaarsuse saanud spordipäev parim moodus juba pisikestes lastes äratada sportimise ja liikumise vastu huvi. Liikumisaasta on igati käima läinud, kui näeme sellist arvu rõõmsaid mudilasi ja veel rõõmsamaid õpetajaid üheskoos sporti tegemas.  

Soojenduse viivad läbi Eesti kergejõustiku noortekoondise liikmed Hans-Christian Hausenberg ja Margit Kalk. Sportimisele annavad rõõmu juurde laulustuudio FA-Diees laululapsed.

Tartu linna ja Tartu maakonna lasteaedade spordipäev on ainulaadne, kuna lasteaedadele teisi nii suuri spordiüritusi ei korraldata. Lasteaedade spordipäev propageerib liikumise tähtsust ja tervislikke eluviise juba varases nooruses. Samuti ühendab see üritus läbi spordi lasteaia rühmade õpetajad ja liikumiskasvatajad, kes saavad omavahel regulaarselt kogemusi jagada ning vajadusel metoodilisi materjale vahetada. Tartu linna ja maakonna lasteaedade spordipäeval ei selgitata paremusjärjestust ning kõik lapsed saavad auhinna.

Võistluste sportlikud ülesanded on ettevalmistatud Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu programmi „Laste kergejõustik“ alusel koostöös Helika liikumisõpetaja Tiina Kivisalu, Tartu Spordiseltsi Kalev teenekate noortetreenerite Kersti Viru ja Karin Hausenbergi ja Eesti Kergejõustikuliiduga.

Spordipäeva eestvedajaks on juba 17 aastat Tartu Kalevi projektijuht Piret Silm, kelle sooviks on, et spordipäev oleks korraldatud nii, et kõik lapsed saaksid ennast hästi tunda. Tartu Spordiseltsi Kalev senine kogemus on näidanud, et spordipäevad on kujunenud lasteaialastele elamusterohkeks traditsiooniliseks spordisündmuseks.

Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonna dotsent Mehis Viru, kes on spordipäeval ise ka kohtunikuna tegutsenud, ütles, et tervislikud eluviisid ja sõprus spordiga sõlmitakse juba varases lapseeas ning sellise päeva olemasolu on eelkooliealistele lastele väga oluline.

Võistluste korraldamisele aitavad kaasa Eesti Kergejõustikuliit, Tartu Helika lasteaia liikumisõpetaja Tiina Kivisalu, Tartu Spordiselts Kalev treenerid ja aktivistid. Spordipäeva toimumist toetavad: Eesti Pagar, Salvest, Saaremaa Delifood OÜ, Ahhaa teaduskeskus, Tartu linn, Tartu maavalitsus, Tartu Kultuurkapital, SA Tartu Sport, Eesti Kergejõustikuliit. Tartu Spordiselts Kalev, kelle tegevuse üheks eesmärgiks on laste liikumise ning tervislike eluviiside propageerimine, tänab kõiki osalejaid, toetajaid ja abilisi.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST