15. juunil toimub Kadrioru staadionil TV 10 Olümpiastarti sarja esimene vilistlaste kokkutulek ja spordimess

Spordirõõmu pakkuv noortesari, mis toimub juba 45. hooaega, alustas täna sarja vilistlasele ja sõpradele valmistatud T-särkide kampaaniat.


„Minul on ainult suur au seda kanda. Ma olen sarjas päris palju võistelnud ja väga edukalt. See on olnud minule selline väga hea platvorm, et suurde kergejõustiku edasi minna,“ lausus „Terevisiooni“ otsesaates värskelt valminud sarja vilistlaste T-särki kandnud Eesti rekordinaine Ksenija Balta.

15. juunil kell 18.00 toimub Kadrioru staadionil peetava finaali raames esmakordselt sarja vilistlaste ja sõprade kokkutulek.

„See on ülitore. Kui ma kuskil võistlustel ei ole, siis olen kindlasti kohal. Ootaksin hästi palju inimesi sinna ja muidugi neid võistluskaaslasi, kellega kunagi võistlesin. See oleks nii äge! Oleks äge teada saada, et mis elu nad elavad ja kuidas neil läheb?“  ütles Rio olümpiaks valmistuv Balta.

Sarjal on kümneid tuhandeid vilistlasi.

“Kergejõustik loob väga head eeldused jalgpalluritele. Jooks, tehnika, koordinatsioon – see käib kõik kergejõustikuga kaasas ja tuleb pallimängudes väga kasuks. Väga paljud jalgpallurid on osalenud TV 10 Olümpiastarti võistlustel. Kindlasti on kõik oodatud 15. juunil Kadrioru staadionile,“ märkis sarjas 1000 meetri jookse võitnud Eesti jalgpallikoondise mängija ja FC Flora kapten Gert Kams.

TV 10 Olümpiastarti sarjast on karjääri esimesed võidud ja kaotused saanud: Gerd Kanter, Aleksander Tammert, Andrus Värnik, Ksenija Balta, Mikk Pahapill, Rasmus Mägi, Grit Šadeiko, Marko Aleksejev, Roman Fosti, Maicel Uibo, Tanel Laanmäe, Eleriin Haas, Marek Kaleta, Anu Kaljurand, Valter Külvet, Kaire Leibak, Andrei Nazarov, Marek Niit, Taavi Peetre, Eha Rünne, Rein Sokk, Marko Turban, aga ka Anu Ennok, Mari-Liis Graumann, Robert Täht, Keith Pupart, Kristjan Sikaste, Oliver Taats, Kerttu Jallai, Trine Kasemägi, Siiri Liivandi, Martin Liivamägi, Karol Mets, Hendrik Ojamaa, Gert Kams, Kaimar Saag, Mikk Pinnonen, Aivar Rehemaa, Eveli Saue, Timo Simonlatser, Kaarel Nurmsalu, Siim-Sander Vene jpt.

Sarja vilistlase või sõbra särk maksab 25 eurot ja särgikampaaniast saadav tulu läheb sarja korraldamiseks. Särkide tellimise ja vilistlaste kokkutuleku info leiab Eesti Kergejõustikuliidu kodulehelt – www.ekjl.ee

Sari on 45. hooaega vastupidanud paljuski tänu õpetajate, treenerite ja koolidirektorite entusiasmile.

„See on sari, kus noored  ja juhendajad saavad oma väljundi, et võistlustele välja minna ja treenida siis selle nimel. Samas on see sari andnud kogu kooliperele võimaluse kaasa lüüa – kohtunikena, fännidena, toonud emad ja isad staadionile. Ühele väiksele linnale nagu Karksi-Nuia on olnud suur au korraldada sellist võistlust,“ ütles tänases telesaates sarja sõbra särki esitlenud August Kitzbergi nimelise Gümnaasiumi direktor Jaak Israel.

Mitmevõistluse finaali raames toimub 15. juunil kell 15.00 – 21.00 Kadrioru staadionil ka spordimess, kus võistlejate ja varustusega on väljas erinevad spordialad. Kõik võistlejad, vilistlased ning Tallinna ja kogu Eesti elanikud on oodatud uudistama nii sõudmise neljapaati, vehklejate epeeterasid kui pallikahureid ja dopinguproovi purke.

Finaalvõistluste vaatamine, spordimessi külastus ja vilistlaste kokkutulek on tasuta.

Ootame ka vilistlaste vahvaid mälestusi, et anda sarjast välja värvikas raamat.

Finaalist näeb tunniajalist telesaadet 19. juunil kell 19.30 ETV2-s ja sellele järgneval nädalal kordustes nii ETV kui ETV2 kanalil.

1971. aastast Eesti Televisiooni sporditoimetuse ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv TV 10 Olümpiastarti on kogu maailmas ainulaadne noortesporti propageeriv võistlus ja vanim saatesari Eesti teleekraanidel.

TV 10 Olümpiastarti peasponsor on Kalev, joogipartner Vichy ning toetajad Nike, Acme, Skypark, Sportland, Orbit, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Olümpiakomitee.

 

Lisainfo: 
Silvi Kask 
EKJL võistluste korraldaja 
silvi@ekjl.ee 
6677993, 5178327 

Anu Säärits 
ERR spordisaadete toimetaja 
anu.saarits@err.ee 
6284429, 5150829

 

 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST