10 km maanteejooksu Eesti meistrid on Latsepov ja Maasik

Täna, 3. septembril toimusid Pärnus Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu raames Eesti meistrivõistlused 10 km maanteejooksus. Eesti meistriteks krooniti Leonid Latsepov ja Laura Maasik.

Meeste arvestuses oli kiireim Leonid Latsepov (Sparta SS), kes läbis 10 km ajaga 30:18. Teiseks tuli ajaga 31:02 Kenny Kivikas (TÜASK). Kolmandaks tuli üllatuse pakkunud 19-aastane Morten Siht (Viljandi VAK Staier), kelle aeg 31:31 tähistab uut U20 vanuseklassi Eesti rekordit. 2008. aastast Keio Kitse nimele kuulunud rekordit (32:25) parandas Siht ligi minutiga. Teise rekordiga sai hakkama üldarvestuses 19. koha saanud Hugo Rask (Triatloniklubi 21CC), kelle lõpuaeg 34:14 märgib uut U18 vanuseklassi Eesti rekordit. Eelmine rekord (34:16) kuulus 2021. aastast Risto Pernitsa nimele.

Naiste arvestuses teenis kindla võidu Laura Maasik (Nõmme KJK), kelle lõpuajaks märgiti isiklikku rekordit tähistav 34:36. Hõbemedali teenis Helen Bell (Sparta SS) samuti uue isikliku rekordiga 36:07. Kolmanda koha sai tasavägises finišiheitluses Liis-Grete Arro (SK Jooksupartner) ajaga 36:24, kes edestas neljanda koha saanud Kaisa Kukke (Tartu SS Kalev) vaid sekundiga. Kukk omakorda edestas viienda koha saanud Jekaterina Patjuki (TÜASK) kahe sekundiga.