10.-11. veebruaril peetakse U18, U20 ja U23 vanuseklasside EV100 Eesti talvised meistrivõistlused kergejõustikus

Võistlused toimuvad kolmes vansueklassis Tallinnas, Lasnamäe Kergejõustikuhallis. Kokku on võistlema oodata üle 500 sportlase 49 klubist.

Meeste U23 vanuseklassis teeb oma põhialal 400m jooksus hooaja avastardi Tony Nõu (Audentese SK). Nõu jookseb ka 200m, kus talle pakub konkurentsi eelmisel nädalavahetusel Eesti mitmevõistluse meistriks kroonitud Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev).  Lisaks oma põhialale teivashüppele, leiame Robin Noole (SK Elite Sport) ka kõrgushüppe sektorist.  Tõkkesprindis soovib kindlasti vanuseklassi rekordi enda nimele joosta  Johannes Treiel (KJK Saare). Meeste kuulitõukes tuleb 19 meetri joont püüdma Jander Heil (Viljandi KJS Sakala).  

Naiste U23 vanuseklassis tasub silma peal hoida Reena Kollil (KJK Visa), kes jaanuari lõpus toimunud Eesti karikavõistlustel tegi katseid uuel Eesti rekordi kõrgusel.  60m ja 200m sprindis on stardis favoriidina Õilme Võro (Võru KJK Lõunalõvi).  Kreete Verlin (SK Fortis) proovib oma vormi nii 60m tõkkejooksus, kaugushüppes kui 200 meetris. 

U20  noormeestel on oodata põnevat duelli nii 60m kui 200m jooksus  Karl Erik Nazarovi (Audentese SK) ja Henri Saia (SK Altius) vahel. Eelmisel nädalavahetusel U20 mitmevõistluse võitnud Hendrik Lillemets (KJK Saare) teeb kaasa 60m tõkkejooksus, kõrgushüppes ja kaugushüppes. Kuulitõuke ringis näeme Kevin Saksonit (Haapsalu KJK). 

Sama vanuseklassi neidudest on võistlemas näha samuti mitmevõistluse Eesti meistriks tulnud Katre Sofia Palmi (Saue KJK), kes teeb kaasa 60m ja 60m tõkkejooksus ning kõrgus- ja kaugushüppes. Tõkkejooksus pakub talle konkurentsi suvise meistritiitli pälvinud Johanna Ilves (Rakvere KJK Vike).  Piibe Kirke Aljas (TÜ ASK) stardib 200m ja 400m jooksudistantsidel.  

Noorima, U18 vanuseklassi stardinimekirjadest leiame suvel noorte olümpiafestivalil kaugushüppes hõbedale tulnud Ken-Mark Minkovski (Audentese SK), kes seekord on aladeks valinud 200m ja 400m jooksud.  Kõigil kolmel hüppealal teeb kaasa teivashüppaja Eerik Haamer (TÜ ASK).  Uusi rekordiparandusi  800m ja 2000m jooksus võib oodata Kristian Otlotilt (UP Sport).  Neidudel läheb tugevaks medalijahiks tõkkejooksus, kõrgushüppes ja kaugushüppes, kus on stardis Lilian Turban (Nõmme KJK), Emely Karhu (Niidupargi KJK), Eliise Anijalg (Tartu SS Kalev) ja Marilis Remmel (KJK Saare).

Kõikide vanuseklasside esikolmik saab kaela EV100 erikujundusega medalid, sest  EV100 Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja kuuluvad 2018. aasta EV100 spordiprogrammi.   

Võistlused algavad laupäeval, 10. veebruaril  kell 12.00 ja pühapäeval, 11. veebruaril kell 11.00

Ajakava on nähtav EKJL-i kodulehel. 

Tulemusi näeb EKJLi kodulehel: www.ekjl.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST