10 000 m Eesti meistriks krooniti Jekaterina Patjuk ja Kaur Kivistik

Pärnu rannastaadionil toimunud Staadionijooksusarja kuuendal etapil jagati välja Eesti meistrivõistluste medalid 10 000 meetri jooksus. Naistest krooniti võitjaks Jekaterina Patjuk (TÜ/ASK), meestest võidutses Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev).

Jekaterina Patjuk (Tartu Ü. ASK) võitis laupäeva õhtul Pärnu rannastaadionil 10 000 m jooksus Eesti meistritiitli ajaga 34:11.39. Möödunud aasta tiitlit kaitsnud Harry Lembergi hoolealune kirjutas antud jooksuga ka Pärnu rananstaadioni 10 000m rekordi enda nimele. Hõbemedali võitis uue isikliku rekordi püstitanud Pille Hinn (Sparta SS) ajaga 36:16.94. Pronksise autasu teenis Kaisa Kukk (Tartu SS Kalev), kes läbi 25 staadioniringi 36:50.66-ga

Meeste arvestuses kaitses möödunud aasta Eesti meistritiitlit Kaur Kivistik. Eesti takistusjooksu rekordiomaniku võiduajaks märgiti 29:38.91. Selle ajaga tõusis Kivistik Eesti kõigi aegade edetabelis Roman Fosti ette 17. kohale. Lisaks püstitas Margus Pirksaare hoolealune Pärnu rannastaadioni rekordi, mis oli 1971. aastast Ants Nurmekivi käes olnud (29:58.4)

Meistrivõistluste hõbemedali võitis uue isikliku rekordi 29:42.22-ga Leonid Latsepov (Sparta SS). Jooksumees parandas omas senist rekordit pea 40 sekundiga. Pronksmedalile jooksis end tulemusega 29:45.57 Karel Hussar (SK Jooksupartner), kes samuti püstitas uue isikliku rekordi.