Kergejõustiku nädal 2016

21. Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu ülemaailmsel kergejõustikupäeval osales 2016. aastal 117 riiki. 

Kergejõustikunädalat peeti kõigis Eesti maakondades ja Tallinnas, 41-l üritusel osalenute arv ületas julgemadki ootused ning prognoositud 4000 asemel sportis korraldajate kokkuvõtete kohaselt 6628 last ja noort. Enim kaasalööjaid leidus Lääne-Virumaal – 1585. 

Põnevaid eakohaseid tegevusi jätkus kõigile lasteaialastest abiturientideni: peeti spordipäevi, kergejõustikuvõistlusi ja kooliolümpiamänge, kuulati loengut puhta spordi põhimõtetest ning dopinguproovi andmisest. IAAFi programmi „Laste kergejõustik“ aladel said oma kiiruse ja osavuse proovile panna 5609 last.

Linnade-maakondade lasteaedade suured spordipäevad toimusid kohalike kergejõustikuklubide ning spordikoolide toel Tartus, Rakveres, Viljandis ja Võrus. Oma lasteaiakaaslastega tunti sportimisest ühiselt rõõmu Haapsalu lasteaias Tareke, Haljala lasteaias Pesapuu, Kose lasteaias ja Tallinna Komeedi lasteaias; Rakvere Triinu lasteaed korraldas meeleolukas suure perepäeva.  Lasteaedade üritustel osalejaid oli kokku 3150.

„Laste kergejõustiku“ võistkonnad võtsid üksteiselt mõõtu ka Paide valla lasteaed-algkoolis ja Kuressaare Vanalinna Koolis, Emmaste, Jõgeva ja Roosna-Alliku põhikoolides; Laulasmaa ja Merivälja koolides; Paide, Rapla ja Räpina ühisgümnaasiumites; Pärnu ja Saaremaa spordikoolides, Rakvere Eragümnaasiumis ja spordiklubis Raesport. Oma treeningrühmale korraldasid „Laste kergejõustiku“ võistluse Spordiklubi Fortis ja Tallinna Spordiseltsi Kalev noored treenerid.

Toreda ühisvõistkondadega sõpruskohtumise pidasid Osula ja Sõmerpalu põhikoolid.

Põnevas heidete kolmevõistluses selgitasid parimaid Audentese Spordiklubi noored kergejõustiklased, kavas oli viliseva pöörisoda Vortexi vise, kettaheide ja kuulitõuge. 

„Laste kergejõustiku“ võistlus kuulus ka Jõhvi Vene Põhikooli kooliolümpia programmi. 

Nii „Laste kergejõustiku“ kui tavapärastel kergejõustikualadel võistlesid Kadrioru Saksa Gümnaasiumi, Haapsalu Linna Algkooli ja Valga Põhikooli lapsed. 

Kergejõustiku võistlused toimusid August Kitzbergi nim. Gümnaasiumis, Kehtna Põhikoolis, Suure-Jaani Kooli Kildu õppekohas, Rakvere ja Võru Spordikoolides.

Kõik kergejõustikunädalal osalejad said spetsiaalselt kujundatud diplomi, „päris“ kergejõustikualade võistluste võitjaid autasustati IAAFi kergejõustikupäeva esemeliste auhindadega   

Koostöös Eesti Antidopinguga pakkusime kõigile koolidele ja spordiklubidele võimalust tellida puhta spordi saadik lastele ja noortele eakohast antidopingu alast teavet jagama. Soovijaid oli kaks: August Kitzbergi nim. Gümnaasiumis said oma teadmisi täiendada spordisuuna valinud gümnaasiuminoored, Haapsalu Linna Algkooli teabepäev lükkus edasi vabatahtlike väga tiheda õppekoormuse tõttu.

Kergejõustikunädala sündmused:

Täname kõiki üritusi korraldanud treenereid, õpetajaid ning nende abilisi ja „Laste kergejõustiku“ arendamist Eestis toetanud UAB Nestle Baltics ja Eesti Kultuurkapitali.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST