EV100 Guinnessi rekordi jooks 100 x10 00m

Selgunud on EV100 Guinnessi rekordi jooksu võistkonda pääsejad!

28. juuni seisuga osalejate nimekiri on nähtav SIIN.

Kõikidele osalejatele ja varuvõistlejatele saadetakse e-mail lisainfoga.

NB – osaleja meelespea on nähtav SIIN.

Etappide ajad jooksjate kaupa on nähtavad SIIN.


Eesti Kergejõustikuliit teeb Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks Eestile kingituse, korraldades 30.06-3.07 Kadrioru staadionil EV100 x 10 000 meetris Guinnessi rekordi jooksu. Kolm ööpäeva vältaval rekordiüritusele pääseb osalema vaid 100 inimest, kelle seas on nii tippjooksjad, harrastajad, teiste alade tipud ja väljapaistvad inimesed teistelt elualadelt. Tegu on ainulaadse võimalusega osaleda Guinnessi rekordi püstitamisel ja kirjutada oma nimi ajalukku! Ootame seega jooksusõpru teatevõistkonda kandideerima.

Praegu kehtiv Guinnessi rekord 100×10 000 meetri teatejooksus püstitati 2015. aastal USAs Illinoi´s ja kehtiv rekordaeg on 69:06.52. Äsja toimus uus rekordiüritus, kui 24. mail läbis Inglismaa Kuningliku Õhujõudude meeskond distantsi ajaga 64:36.22. Guinness pole antud rekordit siiski veel kinnitanud.

Rekordiürituse idee pärineb jooksuharrastaja Henri Kaarmalt. „Sattusin vaatama massiteatejooksude Guinnessi rekordeid ja 100×10 000m ehk 100x100x100m teatejooks tundus Eestile tema 100. sünnipäeva puhul sobivat nagu valatult. Esimesed jooksjad, kellele sellest rääkisin olid Laura Maasik ja Roman Fosti, kes mõlemad kinnitasid, et tegu on väärt mõttega. See andis julgust asja edasi ajada. Nüüd koos EKJL-iga ideed teostades tõotab sellest saada suurem ja vägevam üritus kui ma algselt oleks lootagi osanud,“ rääkis Kaarma idee sünniloo.  

Eesti rekordiürituse korraldustoimkonna ühe liikme Toomas Tarmi sõnul on eesmärk senine tulemus ületada igati reaalne. „Esmane miinimumeesmärk on rekord enda nimele saada, pole tähtis, kui suurelt. Selleks üritame keskmise etapiaja saada alla 40 minuti,“ sõnas Tarm, kelle kinnitusel on ta seni saanud jooksusõpradelt ainult positiivset tagasisidet. „Idee on kõikidele huvitav tundunud. Loodame rajale saada ka suure osa meie tippudest ja loodame, et suuremad jooksuklubid tulevad ideega kaasa. Ilma klubide toetuseta on eesmärki raske täita,“ lisas Tarm.

Et tegu on rekordiüritusega, on Guinnessi poolt ka kindlad reeglid seatud ja üheks olulisemaks nõudeks on, et rekordi püstitamiseks ei tohi ükski 100 osalejast oma etappi katkestada. 

Start antakse 30. juunil kell 21.00 ja lõpeb orienteeruvalt 3. juuli päeval. 

Registreerida saab kuni 20. maini. 1. juunil avalikustatakse võistlema pääsejate nimekiri. 

REGISTREERIDA SAAB SIIN – Registreerimine on lõppenud!

Võistlejate jooksujärjekorra määrab kindlaks ja avaldab jooksu korraldustoimkond 15. juuniks. 

Osavõtutasu on 15 eurot. Kohapeal saab tasuda ka võistluspäevadel staadionil sularahas (25 eurot). 

Kes tunneb, et tahab ainulaadse ürituse õnnestumisse lisaks kiiretele jalgadele rohkem panustada, ootame Sinu lisatoetust EKJL-i kontole (EE661010220034538017). 

Kõiki osalejaid autasustatakse spetsiaalse kujundusega ainulaadse medaliga ja Guinnessi rekordi püstitamisel vastava diplomiga. 

Üritusest teeb otseülekande Delfi TV. 

Lisainfo:

Toomas Tarm
Tel: 507 8820
E-mail: toomas@sparta.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST