TV 10 Olümpiastarti III etapil püstitati kaks uut sarja rekordit

Marietta Verst | Foto: Marko Mumm/EKJL

Laupäeval, 25. märtsil Tartus toimunud TV 10 Olümpiastarti 52. hooaja kolmandal etapil püstitati uued sarja rekordid tüdrukute teivashüppes ja poiste kuulitõukes.

Nooremate tüdrukute teivashüppes ületas Marietta Verst (Luunja Keskkool) kõrguse 3.29. Selle tulemusega ületas Harry Lembergi õpilane alates 2019. aastast enda õe Katarina Versti nimele kuulunud rekordi täpselt ühe sentimeetriga.

Vanemate poiste kuulitõukes püstitas uue rekordi Konrad Kruuse (ind. Audentese Erakool), kes sai kolmekilose kuuliga parimal katsel kirja tulemuse 16.62. Varasem tippmark kuulus alates 2018. aastast Varmo Pärnpuu nimele tulemusega 16.53. Kädy Tänav (Tänak) õpilase Kruuse nimel on nüüd nii vanema kui ka noorema vanuseklassi kuulitõuke rekordid.

Konrad Kruuse | Foto: Marko Mumm/EKJL

KÕIK TULEMUSED

Suurte koolide arvestuses jätkab endiselt liidrina Rakvere Reaalkool (14 325 p) napi eduga Põlva Kooli ees (14 101 p). Kolmandale kohale tõusis Ülenurme Gümnaasium (13 823 p).

Väiksemate koolide arvestuses suurendas oma edu teiste ees Orissaare Gümnaasiumi ja Tornimäe Põhikooli ühendvõistkond (12 458 p). Teisel kohal on Parksepa Keskkool (11 348 p) ja kolmandal kohal on Roela Kooli, Simuna Kooli ja Võsu Kooli ühendvõistkond (11 011 p).

KOOLIDE ARVESTUS

Parimatele andsid auhinnad üle murdmaasuusataja Martin Himma ja kikkpoksija Hendrik Themas.

Himma osales koolipoisina sarja maakondlikel etappidel ning kergejõustikus näitas ta oma parimaid tulemusi jooksualadel. Esimesena sattus ta siiski suusatrenni, mis ta südame ka võitis.

Themasel on TV 10 sarjas ette näidata finaaletapi ehk üheksavõistluse võit vanemate poiste arvestuses 2003. aastal. Nii Eesti kui ka Balti noorte meistrivõistlustel medaleid võitnud 33-aastane Themas aga kergejõustiku juurde ei jäänud ning on viimased kümme aastat tegelenud professionaalselt kikkpoksiga.

Foto: Marko Mumm/EKJL

GALERII

III etapi kokkuvõttev saade on eetris ETV kanalil neljapäeval, 30. märtsil kell 16:00 ja reedel, 31. märtsil kell 18:45 ETV2 kanalil.

ERR Sport uudislugu:

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST