TV 10 Olümpiastardi hooaeg venib pikemaks

Koolinoorte TV 10 Olümpiastarti sarja 49. hooaeg ei kulmineeru järgmisel nädalal mitmevõistluse finaaliga Kuressaares, vaid septembris Tartus. Tavapärasest hiljem toimuvad ka maakondades ja linnades peetavad eelvõistlused.

Koroonaviirusest tingitud paus venitab juba novembris alanud koolinoorte TV 10 Olümpiastarti sarja 49. hooaja tavapärasest kolm kuud pikemaks.

Märtsis ja mais toimuma pidanud üksikalade vabariiklikud etapid ootavad noori nüüd 30. augustil Võrus ja 6. septembil Rakveres. Järgmiseks nädalaks Saaremaale planeeritud mitmevõistluse finaal viiakse läbi aga 19.-20. septembril Tartus.

Nendele vabariiklikel etappidele peale pääsemiseks peetakse pika suve jooksul linnades ja maakondades eelvõistlusi ja iga paik otsustab ise, millises järjekorras noored TV 10 norme püüda saavad.

“Tallinnas on asjad tehtud nii, et mitmevõistluse norme püüdsime praegu. Juuli alguses on kolmas-neljas etapp ühisvõistlusena ja siis üritame kõik normid ära püüda, et siis sügisel saaksime rahulikult juba finaalvõistlusele peale minna,” ütles treener Kädy Tänav (Tänak) ERR-ile.

TV 10 Olümpiastarti sarja Tallinna linna mitmevõistluse etapil osalenud pingutasid nädala sees Kadrioru staadionil. Spordiklubi Fortise eestvedamisel korraldatud mitmevõistluse tegid läbi kuni 12-aastased ja kuni 14-aastased noored – vanusegrupp, kes peaks treener Kädy Tänav (Tänaku) sõnul olema võistlusvormis iga päev.

“Nad ikkagi on saanud praegu tavatreeninguid teha,” lausus ta. “Eks nad ikka natukene toored on mõnel alal, aga siis ongi sügisel olukord natuke parem. On küpsemad ja ehk tulevad ka natuke suuremad rekordid.”

Õige mitut sarja rekordit jahib sügisel Kädy Tänav (Tänaku) õpilastest Tristjan Jaanson, kes võitis Tallinna linna etapil kuni 12-aastaste poiste üheksavõistluse (6252 punkti), näidates eriti kiiret minekut sprindis.

“Parandasin oma 60 meetri aega päris palju,” lausus Pelgulinna Gümnaasiumi õpilane. “Eelmine aeg oli 8,24 sekundit, mille ma tegin talvel Lasnamäe hallis Eesti meistrivõistlustel ja praegune aeg on 7,97.”

Kui kaheksa sekundi alla sprinti õnnestub näidata ka sügisel finaalis, kerkib Jaanson TV 10 sarjas ala rekordiomanikuks.

Meeleolukalt kulmineerunud Tallinna linna poiste üheksavõistlus näitas, et septembris on ohus ka tõkkesprindi sarja rekord ja seetõttu kavatseb Jaanson kogu suve trenni teha.

“Ma arvan, et ma ikka treenin,” lausus ta. “Ma tahaks kuhugi jõuda sellega, sest kuna mul pole midagi muud teha elus, siis keskendun kergejõustikule ja lähen sellega edasi.”

Kuni 12-aastaste tüdrukute kuuevõistluse võitis 4595 punktiga Tallinna linna etapil samuti treener Kädy Tänav (Tänaku) õpilane Ellen Ingrid Aadamsoo, kes läbis viimase ala 600 meetrit ühe minuti ja 48,63 sekundiga.

“Ma olin väga rahul 600-ga. Seal tuli isiklik rekord. Üks sekund olin kiirem,” lausus Prantsuse Lütseumi õpilane. “Palliga olen ka arenenud. Varem oli halvem, nüüd on juba paremaks läinud ja jäin ka väga rahule kaugushüppega, kuigi talvel oli parem, aga nüüd on see ikka väga hea.”

Ellen oli üks neist, kes tegi kahe päeva jooksul Kadriorus kaasa nii TV 10 Olümpiastarti sarja Tallinna linna mitmevõistluse kui juba 63. korda toimunud Uno Palu noorte mitmevõistluse karikavõistlused, mida Nõmme Kergejõustikuklubi on pikalt vedanud.

Keerulisel ajal ühendati kaks noorte jõuproovi ja huvilisi oli nii palju, et mitte kõik soovijad ei pääsenud kehtiva 100 osaleja limiidi tõttu starti.

Individuaalvõistlejad peavad TV 10 vabariiklikel etappidel osalemiseks tulema vastaval alal maakonnavõistluse võitjaks või täitma osavõtunormi. Juhend.

Juba homme, 15. juuni toimuvad maakondlikud eelvõistlused algusega kell 13.00 Valga staadionil ja kell 14.00 Tartus, Tamme staadionil.

Allikas: https://sport.err.ee/1101994/tv-10-olumpiastardi-hooaeg-venib-pikemaks