Peatset juubelit tähistav TV 10 Olümpiastarti tänas toetajaid

TV10 olümpiastarti pressikonverents (Foto: Priit Mürk/ERR)

Eesti Kergejõustikuliidu ja Eesti Rahvusringhäälingu koostöös korraldatav noortesporti propageeriv võistlussari TV 10 Olümpiastarti tähistab juubelit – 5. detsembril alustab Võrus sari juba oma 50. juubelihooaega. 12. oktoobril 1971. aastal jõudis esmakordselt ekraanile TV 10 Olümpiastarti saade.

TV 10 Olümpiastarti sarjast on sirgunud 26 olümpiamängudele jõudnud kergejõustiklast ja kogemusi saanud paljude teiste alade koondislased. Võistlussari on olnud näiteks avastardiks olümpiavõitja Gerd Kanteri ja paljude teiste Eesti kergejõustikutippude – nagu Andrus Värnik, Ksenija Balta, Marek Niit, Grit Šadeiko – karjäärile.

Eesti kergejõustikuliidu peasekretär Sirje Lippe loodab edaspidi rohkem abi kohalikelt omavalitsustelt. “Kuhu tahan järgmisel aastal rõhuasetuse panna – et kohalikud omavalitsused näeksid ja annaksid rohkem panust selle võistlussarja toimumisele ja elluviimisele kohalikul tasandil,” lausus ta ERR-ile.

“Võib-olla arutada oma spordiliitudes, kohalikul tasandil, kuidas oleks lähetatavaid koole võimalik paremini toetada: kooli enda võistkonna varustus, transpordikulude katmine… võib-olla pigem toetust kohalikele üritustele.”

“Alaliidu poole pealt üritame hoida heal ja kõrgel tasemel vabariiklikud etapid,” jätkas Lippe.” Ka siin üritame järjest rohkem ja rohkem tuua sisse rahvusvahelisi teenuseid – telepildi tootmine kohapeal. Et lapsed näeksid võistlust ka kohapeal.”

TV 10 Olümpiastarti on kaheastmeline võistlussari, mis katab ära terve Eesti: eelvõistlused maakondades ja viis üle-eestilist võistlust (ühel hooajal) – neli üksikalade etappi ning üks mitmevõistluse finaaletapp. Võisteldakse võistkondlikus ja individuaalarvestuses. Võistlused toimuvad kahes vanuseklassis: vanem grupp – 13-14-aastased poisid ja tüdrukud ning noorem grupp – 12-aastased ning nooremad poisid ja tüdrukud. Võistkondlikus arvestuses võistlevad koolide võistkonnad. Ühel üleriiklikul etapil oli esindatud keskmiselt 62 kooli ja võistleb 325 last üle Eesti (2015. a. statistika).  

Noorte kergejõustikusari alustab järgmisel kuul maakondlike eelvõistlustega juba oma 50. hooaega: