TV 10 Olümpiastarti kolmas etapp toob noored kergejõustiklased Tartusse

Laupäeval, 9. märtsil toimub Tartus võistlussarja TV 10 Olümpiastarti kolmas etapp. Tartu Ülikooli spordihoonesse saabub võistlema ligi 250 noort kergejõustiklast 56 koolist üle Eesti.

Seekordsel etapil võistlevad vanemad vanuserühmad – nii 13-14-aastased poisid kui ka tüdrukud – kuulitõukes ning kõrgushüppes. Poiste nooremal vanuseühmal (12-aastastel ja noorematel) on kavas kaks hüppeala – teivashüpe ning kaugushüpe. Tüdrukute nooremale vanuserühmale Tartu etapil alasid kavas ei ole.

Kolmandal etapil kavas olevate alade, kui ka sarja teiste alade rekorditega saab tutvuda SIIN.

Pärast kahte etappi juhib suurte (üle 250 õpilasega) koolide arvestust Saue Gümnaasium, järgnevad Valga Põhikool ja Rakvere Reaalgümnaasium.  Väiksemate (alla 250 õpilasega) koolide arvestuses on liider Koeru Keskkool Orissaare Gümnaasiumi ja Ääsmäe Põhikooli ees.

Võistlused algavad kl 12. Detailse ajakavaga saab tutvuda TV 10 Olümpiastardi kodulehel.

TV 10 Olümpiastarti III etapi kokkuvõttev saade on ETV eetris laupäeval 16. märtsil kell 15.35 ning kordussaade 21. märtsil kell 13.15. Saatejuhid on Anu Säärits ja TÜ tudeng Laura Kalam.

1971. aastast Eesti Televisiooni sporditoimetuse ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv kergejõustikusari on maailmas ainulaadne noortesporti propageeriv võistlus ja vanim saatesari Eestis.

TV 10 Olümpiastarti peasponsor on Kalev, joogipartner Vichy Vivasport ning toetajad Nike, Acme, Konsum, Skypark, Sportland, Orbit, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Olümpiakomitee.

Lisainfo:

Silvi Kask
Eesti Kergejõustikuliit, võistluste korraldaja
tel: 517 8327
e-post: silvi@ekjl.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST