Täna Londoni MM-il: Kanter ja Kupper püüavad kohta lõppvõistlusel

4.-13. augustini toimuvad Londonis kergejõustiku maailmameistrivõistlused, kus Eesti koondis on esindatud 14 sportlasega.

MM-i avapäeval, 4. augustil on Londoni olümpiastaadionil võistlemas kettaheitjad, olümpiavõitja Gerd Kanter ja Martin Kupper. A-grupis heitev Kupper alustab kvalifikatsioonivõistlust Eesti aja järgi kell 21.20, B-grupis võistlev Kanter kell 22.45. Kvalifikatsiooni normatiiv on 64.50.

Kettaheite finaal peetakse laupäeval, 5. augustil kell 21.25.

Kaheksandat korda MM-il osaleva Kanteri hooaja pikim kettakaar pärineb mais peetud hooaja avavõistluselt, kus ta heitis 65.87. Sellega täitis olümpiavõitja ühtlasi MM-i normatiivi (65 meetrit). Hooaja jooksul on Kanterit kimbutanud traumad, mistõttu jäi tema ettevalmistus mõneti lünklikuks. Viimati võistles ta Soomes, kus sai kirja 61.40. Hooaja edetabelis hoiab Eesti läbi aegade üks edukamaid sportlasi 11. kohta.

Kupperi hooaeg pole säravaid tulemusi toonud ja MM-ile pääses ta Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) kutsega. Rio olümpial neljanda koha saanud sportlase hooaja parim tulemus on 62.86, mis annab hooaja edetabelis 45. koha.

Hooaja edetabeliliidrina läheb tiitlivõistlusele vastu rootslane Daniel Stahl, kes sai juuni lõpus kodumaal peetud mõõduvõtul kirja 71.29. Vaata hooaja edetabelit. Tiitlit läheb kaitsma poolakas Piotr Malachowski, kes võitis Pekingi MM-il kulla 67.40-ga. Kanter oli Pekingis neljas (64.82), Kupper toona lõppvõistlusele ei pääsenud.

Juba täna õhtul saab näha, millises seisus on hetkel maailma kettaheiteparemik ja kes pääsevad laupäevasesse finaali.

Võistluste ajakava (Eesti aegadega) on leitav Eesti Kergejõustikuliidu kodulehelt. Tulemusi näeb IAAF-i kodulehelt.

MM-ist näitab otseülekandeid ERR.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Kalev, Audi, Tradehouse, Värska Vesi, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee. Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

 

Lisainfo:

Kristel Berendsen

Koondise juht

tel: 528 9062

kristel@ekjl.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST