Nädalavahetusel püstitati Eesti rekordeid nii USAs kui Iirimaal

Möödunud nädalavahetus oli Eesti kergejõustiklaste jaoks väga edukas, sest lisaks Eesti talvistel karikavõistlustel püstitatud rekorditele tuli häid tulemusi ka meie sportlastelt välismaal.

USAs South Dakota ülikoolis tudeeriv Marleen Mülla püstitas reedel 27. jaanuaril uue Eesti rekordi teivashüppes ületades kõrguse 4.43. Minneapolises toimunud Jack Johnson Classic võistlusel teenis ta selle tulemusega esikoha. Enda nimele kuulunud rekordit parandas ta ühe sentimeetriga. Ühtlasi tähistab see tulemus ka U23 Eesti rekordit.

Vaata tulemusi SIIT

Iirimaal elav Jake Patrick Bagge püstitas pühapäeval, 29. jaanuaril AAI Indoor Games võistlustel uue Eesti siserekordi 800 m jooksus ajaga 1:48.90. Ühtlasi tähistab see aeg ka U23 vanuseklassi Eesti siserekordit. Selle tulemusega ületas ta eelmisest aastast enda nimele kuulunud rekordi 42 sajandikuga.

Vaata tulemusi SIIT

Tiidrek Nurme osales pühapäeval, 29. jaanuaril Hispaanias Sevilla poolmaratonil ning saavutas 7. koha ajaga 1:02.41. Tegemist on Eesti kõigi aegade teise tulemusega, mis jääb Tiidreku enda nimel olevale Eesti rekordile alla 20 sekundiga.

Sevilla poolmaratoni tulemused

Tiidreku kokkuvõte võistlusest:

USAs Nebraska ülikoolis õppiv Lishanna Ilves püstitas Texas Tech Open võistlustel kaugushüppes uue isikliku rekordi sisetingimustes tulemusega 6.48. Tegemist on Eesti hooaja tippmargiga ning Eesti kõigi aegade viienda tulemusega.

Texas Tech Open tulemused

Lishanna hüpe teises videos:

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST