Maailmarekord meeste 400 m tõkkejooksus

Oslos peetud kergejõustiku Teemantliiga etapil püstitas Karsten Warholm 400 meetri tõkkejooksu maailmarekordi, joostes välja aja 46.70. Rasmus Mägi oli 48.95-ga neljas.

Warholm lõpetas Oslos ajaga 46.70, mis on tervelt 18 sajandikku kiirem Kevin Youngi 1992. aastal püstitatud rekordist.

“See oli minu hooaja esimene 400 m tõkkejooksus start, seega tunnen, et midagi jäi sisse ka. Olümpiakulla võitmiseks võib vaja minna uut maailmarekordit. Suurepäraseid jooksjaid on hetkel haruldaselt palju ja nad kõik tahavad kulda võita. Mul on hea meel, et tase nii kõrge on. Kuid nüüd on mul maailmarekord ja olen nii õnnelik!“ sõnas Warholm pärast maailmarekordit intervjuus.

Karsten Warholm breaks world record with 46.70 in Oslo 400m hurdles - Wanda Diamond League 2021

Teisena ületas finišijoone brasiillane Alison dos Santos, kes jooksis välja aja 47.38, mis tähistab Lõuna-Ameerika rekordit. Kõrgetasemelise võistluse kolmas oli hooaja parima jooksu teinud türklane Yasmani Copello (48.86).

Rasmus Mägi sai kirja järjekordse aja alla 49 sekundi — 48.95. See andis Eesti rekordiomanikule neljanda koha. Tartlase seljataha jäid Constantin Preis (49.79) ja Ramsey Angela (49.81). Finišisse ei jõudnud valusalt kukkunud Thomas Barr ja Ludvy Vaillant.