Maicel Uibo lööb pühapäeval kaasa põneval jõuproovil “Ultimate Garden Clash”

Maailma Kergejõustikuliit (WA) jätkab omapärasete jõuproovide korraldamist. Sedapuhku peavad The Ultimate Garden Clash sarja raames maha isemoodi heitluse kümnevõistluse maailmarekordimees Kevin Mayer, valitsev maailmameister Niklas Kaul ja MM- hõbemedalist Maicel Uibo.

Jõuproov koosneb kolmest alast. Võistlus algab teivashüppega, kus sportlastel tuleb 10 minuti jooksul võimalikult palju kordi alistada kõrgus 4.00. Seejärel liiguvad mehed kuulitõuke ringi, kus on eesmärk tõugata 7,26 kilost raudmuna 10 minuti vältel võimalikult palju kordi 12 meetri joone taha. Tunniajane “triatlon” lõppeb joonejooksuga, kus kaks koonust asetatakse üksteisest 20 meetri kaugusele ja neid puudutades tuleb edasi-tagasi sprintida. Võidab see, kes viie minuti jooksul enim tiire läbib. 

Omapärase triatloni võitjaks kroonitakse kolme alaga enim punkte teeninud sportlane.

Kümnevõistlejad asuvad võistlustulle igaüks oma treeningkeskustes. Maicel Uibo võistleb USA-s Florida osariigis asuvas Clermonti võistluskeskuses. Prantslasest kümnevõistluse maailmarekordimees Kevin Mayer võistleb kodumaal Montpellier’s ning sakslane Kaul otsustas kodumaal Mainzis oleva treeningbaasi kasuks.

“Ma olen ilmselt nii-öelda tagaajaja rollis. Kindlasti tuleb see aga lõbus võistlus. See meenutab meie igapäevatööd, kus me jookseme, hüppame ja tõukame, aga antud juhul on see vimkaga võistlus, sest loeb korduste arv. Ma ei tea üldse, mida oodata, sest ma pole sarnaselt Kaulile kolm kuud teivast hüpanud ega ole ka kuuli tõuganud,” 


Maicel Uibo

Võistlus algab pühapäeval Eesti aja järgi kell 18 õhtul. Otseülekannet näeb erinevates Maailma Kergejõustikuliidu sotsiaalmeedia kanalites kui ka meie Kergejõustiku facebooki lehel!

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST