Maanteekäimise Eesti meistrivõistlused toimuvad laupäeval Sillamäel

Laupäeval, 25. septembril toimuvad Sillamäel Eesti meistrivõistlused 20 kilomeetri maanteekäimises. Eesti meistrimedalite eest 20 km käimises asuvad heitlema 4 sportlast, lisaks näeme stardijoonel kolme välisvõistlejat.

Meeste meistritiitli nimel asub võistlustulle neli sportlast. Tiitlikaitsjana läheb starti Virgo Adusoo (B. Junk Käimisklubi), kes võidutses möödunud aastal Sillamäel toimunud 20 km trassil ajaga 1:43.28. Lisaks on stardis möödunud aasta hõbe- ja pronksmedaliomanikud Artur Djatšuk ja Jaroslav Stupnikov (mõlemad KJK Kalev-Sillamäe) ning Aleksei Tereštšenkovit (EKVA).

Lisaks näeme stardijoonel kahte lõunanaabrit Lätimaalt, Arnis Rumbinieksi ja Normunds Ivzansit. 2021. aasta 10000 m Balti meistri Rumbinieksi isiklikuks rekordiks 20 km käimise distantsil on 1:24.18 ja Ivzansil 1:34.59.

Eestlannasid stardijoonel ei näe. Ainsa naisena asub kahekümne kilomeetri käimise starti venelanna Nadezda Sergeyeva, kes asub püüdma Eugene maailmameistrivõistluste normatiivi (1:31.00). Venelanna isiklikuks rekordiks on 1:28.27.

Nii meestele kui naistele antakse Eesti meistrivõistluste start kell 13.00.

Tulemusi näeb EKJLi kodulehel: www.ekjl.ee 

Lisainfo: 
Silvi Kask
Võistluste korraldaja
E-mail: silvi@ekjl.ee
Tel: 517 8327

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Favorte, Värska Vesi, Audi, Cramo, Tradehouse, Kalev, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST