Maailmarekord naiste 5 km maanteejooksus

Etiooplanna Dawit Seyaum uuendas laupäeval Prantsusmaal Lille’is toimunud võistlusel kahe sekundiga viie kilomeetri maanteejooksu maailmarekordit.

Alles karjääri neljandas maanteejooksus osalenud 25-aastase Seyaumi ajaks märgiti 14.41. Elemine rekord kuulus 3000 meetri takistusjooksjale Beatrice Chepkoechile.

Seyaum püstitas uue segajooksu sees püstitatud maailmarekordi vaid kaks kuud pärast seda, kui tema kaasmaallanna Senbere Teferi nihutas Saksamaal ainult naistele mõeldud 5 km maanteejooksu maailmarekordi 14.29-le.

Seyaum võitis 1500m jooksus 2014. aastal Aafrika mängude tiitli ning 2016. aastal kergejõustiku sisemaailmameistrivõistlustel hõbeda.

Etiooplannale järgnes Keenia praegune esinumber takistusjooksus Norah Jeruto ning kolmandana lõpetas etiooplanna Meskerem Mamo.

6 Joyce Chepkemoi Tele (KEN) 15:15

Meeste arvestuses näitas ülemvõimu etiooplane Berihu Aregawi, kes jäi 5 km maailmarekordist vaid ühe sekundi kaugusele, võidutsedes ajaga 12.52. Teise koha võitis Hosea Kiplangat ajaga 13.25, edestades kolmandaks jäänud Yasin Hajit nelja sekundiga.

6 Samuel Naibei Kiplimo (KEN) 13:41

Etiooplased võtsid kaksikvõidu 10 km distantsil, ajaga 27.16 võidutses Chimdesa Bebele Gudeta, kellele järgnes Adeledelew Mamo. Naiste 10 km distantsil näitas parimat minekut keenialanna Celliphine Chespol (30:21)