Koolinoorte võistlussarja TV 10 Olümpiastarti 51. hooaeg jätkus teise etapiga Lasnamäe kergejõustikuhallis. 

Foto: Marko Mumm/EKJL

Koolinoorte võistlussarja TV 10 Olümpiastarti 51. hooaeg jätkus teise etapiga Lasnamäe kergejõustikuhallis. Parimaid autasustas tõkkesprindi Eesti rekordimees Keiso Pedriks.

Kuu aja eest viis 27-aastane Pedriks 60 meetri tõkkejooksu Eesti rekordi 7.66 sekundi peale ja sai laupäeval Lasnamäe hallis noorte toetava aplausi saatel kätte ka rekordit kinnitava auhinna. Koolipoisina jõudis ta TV 10 Olümpiastarti sarjas keskmikute hulgast võitjaks.

“Jooksin A-finaalis ja mäletan, et viimane etapp täitsa võitsin tõkkejooksu ära. Eile just lasin emal uurida oma diplomite pealt, et kuidas mul läinud on. Alguses olin seal kahekümnes ja iga aastaga läks aina edukamaks,” lausus Pedriks ERR-ile.

Võistlussarja 51. hooaja teisel etapil oli fookus just tõkkesprindil. 13-14-aastaste poiste seas näitas parimat kiirust Kaspar Isand. Ta võitis 60 meetri tõkkejooksu A-finaali 8.83 sekundiga.

Koolinoorte võistlussarja TV 10 Olümpiastarti 51. hooaeg jätkus teise etapiga Lasnamäe kergejõustikuhallis

Alade parimaid austasustas Pedriks, kes meenutas soojalt ka omal ajal sarjast saadud auhindu. “Seal ikka oli saiakesi, suur pakk nätse ja plätud – sai kooli jalga panna ja näidata, et ikkagi uhked firmajalanõud,” meenutas ta. “Täheke [sarja maskott] on mul endiselt kapis seal medalite ja karikate kõrval seismas.”

Auhinnalaud oli ka seekord soliidne ja sarja peatoetaja aktsiaselts Orkla Eesti sõlmis just laupäeval kergejõustikuliiduga uue kolmeaastase peasponsorlepingu, et aidata leida uusi sporditähti ja kasvatada üldist spordivaimustust meie noorte seas.

“Need noored, kes täna on võtnud selle spordiharjumuse ja teevad seda regulaarselt, tähendab seda, et nad on elujõulised, terved ja tugevad,” kommenteeris Orkla Eesti juhatuse esimees Kaido Kaare. “Kui neist sirgub mõni järgmine Gerd, Ksenija või Erki, siis see on rõõm kõigile.”

Etapil oli üle 300 osaleja ja selgus kokku kaheksa võitjat. Kokkuvõtvat saadet näeb neljapäeval, 3. veebruaril kell 19.30 ETV2 vahendusel.

II etapi pildigalerii kergejõustiku Facebooki lehel
Tallinna etapi Tulemused

TV 10 Olümpiastarti on 1971. aastast Eesti Rahvusringhäälingu ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv sari, millest on  sirgunud 26 olümpiamängudele jõudnud kergejõustiklast ja kogemusi saanud paljude teiste alade koondislased.      

TV 10 Olümpiastarti peasponsor on Kalev, toetajad Nike, Acme, Super Skypark, Sportland, Orbit, Värska Originaal, Eesti Kultuurkapital, ERR ja Eesti Olümpiakomitee.

Lisainfo:
Silvi Kask
EKJL, võistluste korraldaja
silvi@ekjl.ee
5178327

Anu Säärits
ERR, spordisaadete toimetaja
anu.saarits@err.ee
5150829

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST