Eesti meistrivõistluste avapäev

Avapäeva Eesti meistrid/Fotod: Raul Mee/EKJL

8.-9. augustil toimuvad Tallinnas Kadrioru staadionil Eesti meistrivõistlused kergejõustikus. Stardis on ligi 300 sportlast ja esindatud 37 klubi.

Esimese võistluspäeva tulemused:

Kümnevõistlus:

Esimene võistlupäev juhatati sisse meeste kümevõistlusega, kus ainsana kaasa tegev Risto Lillemets (KJS Saare) alustas 100 meetri jooksu uue isikliku rekordi 10.94-ga. Art Arvisto õpilane sai kaugushüppes kolmandal katsel kirja 7.22. 7-kilost kuuli tõukas saarlane 14.96 ning läbis staadioniringi 50.32ga. Isikliku rekordi (7853 punkti) graafikut edestab Lillemets avapäeva järel 134 punktiga.

Seitsmevõistlus:

Seitsmevõistluses on võistlustules kaks naist, avapäeva järel on Mari Klaup (TÜ ASK) 3555 punktiga kindel liider, edestades enda rekordigraafikut (Klaupi rekord on 6032 punkti) 55 punktiga. Pippi-Lotta Enok (KJK Visa) kogus nelja alaga 3039 punkti.
Klaup jooksis 100 m tõkkeid ajaga 13.69, kõrgushüppes ületas ta 1.77, kuuli tõukas 13.51 ja 200 m läbis ajaga 25.63. Enok sai tõkkejooksus kirja 14.46, kõrgust hüppas ta 1.59, kuuli tõukas 10.83 ja 200 m finišeeris ajaga 25.78.

100 m jooksud:

Meeste seas tuli Eesti meistriks Henri Sai (SK Altius), kes jooksis isikliku rekordi 10.53. Hõbeda võitis Ken-Mark Minkovski (Audentese SK) ajaga 10.66 ja pronksi Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) 10.73-ga.

Naiste arvestuses võidutses sprindis Ksenija Balta (Tallinna SS Kalev) ajaga 11.66, Õilme Võro (KJK Lõunalõvi) oli 11.79-ga teine ja kolmanda koha sai Ann Marii Kivikas (SK Altius) 11.87-ga.

400 m jooksud:

Meeste 400 m võttis kindla võidu Rasmus Mägi (TÜ ASK) isikliku rekordi 46.26-ga. Hõbemedali võitis Sten Ander Sepp (Audentese SK) ajaga 48.33 ja pronksi Rivar Tipp (TÜ ASK) 49.00-ga.

Naiste meistritiitli võitis Marielle Kleemeier (Tartu SS Kalev), kes võidutses ajaga 54.97. Hõbeda sai 55.98-ga Annika Sakkarias (Nõmme KJK) ja pronks riputati kaela 56.25-ga Helin Meierile (Nõmme KJK).

Takistusjooks:

Meeste 3000 m takistusjooksus krooniti Eesti meistriks Kaur Kivistik, kes läbis distantsi ajaga 9:19.12. Teiseks tuli Taavi Kilki (KJK Vike) 9:20.72-ga, kolmandaks Ats Sõnajalg (Sparta SS) 9:37.60-ga.

Kolme osalejaga naiste takistusjooksus võidutses Laura Maasik (Nõmme KJK) 10:24.71-ga, järgnesid Saina Mamedova (KJK Sillamäe) 12:09.70-ga ja kolmandana ületas finišijoone Merlyn Valma (Treeningpartner) 12:21.40-ga.

Naiste kettaheide:

Naiste kettaheites sai pikima kettakaare kirja Kätlin Tõllasson (Audentese SK) avakatsel heidetud 53.37-ga. Hõbemedali võitis Hanna-Maria Kupper (Audentese SK) 51.47-ga, kolmas oli Kelly Heinpõld (KJS Sakala) 42.58-ga.

1500 m:

Meeste 1500 m jooksus võidutses täna enda teise kuldmedali teeninud Kaur Kivstik (Tartu SS Kalev) ajaga 3:54.56. Teisena ületab finišijoone maratoonar Tiidrek Nurme (TÜ ASK) 3:54.97-ga ning pronksile jookseb Olavi Allase (Tartu SS Kalev) 3:56.33-ga.

Naiste konkurentsis tuleb Eesti meistriks Kelly Nevolihhin (KJK Vike) ajaga 4:34.72. Järgnevad Katrin Zaitseva (Tartu SS Kalev) 4:35.72-ga ja Jekaterina Patjuk (TÜ ASK) 4:37.07.

Tõkkejooksud:

Meeste 110 m tõkkejooksus võitis Eesti meistritiitli Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev), kes finišeeris ajaga 14.12. Teise koha võitis Johannes Treiel (KJS Saare) uue isikliku rekordi 14.18-ga ja pronksine autasu riputati kaela Martin Tähele, tema ajaks 14.38 (SK Fortis).

Naiste 100 m tõkkejooksus võidutses Kreete Verlin (SK Fortis) isikliku rekordi 13.47-ga, paraku puhus jooksu ajal lubatust suurem taganttuul ja edetabelitesse see ei lähe. Teise koha sai Diana Suumann (TÜ ASK) 13.58-ga ja kolmanda koha Anna Maria Millend (Audentese SK) 14.17-ga.

Odavise:

Naiste seas võttis esikoha teisel katsel 55.81 visanud Gerli Israel (Tallinna SS Kalev), hõbeda võitis Mirell Luik 53.84-ga ja kolmanda koha võitis Gedly Tugi 52.84-ga (mõlemad Audentese SK).

Meeste odaviskes võidutses 69.08-ga Ranno Koorep (TÜ ASK). Favoriit Tanel Laanmäe (SK Viraaž) sai tulemuse kirja alles kolmandal katsel ja pidi lõpuks leppima 68.53 ja hõbemedaliga. Pronksi võitis Ergo Tamm 65.76-ga (TÜ ASK).

Vasaraheide:

Meeste vasaraheites sai kindla võidu väliseestlane Adam Kelly (Audentese SK) 66.97-ga, hõbemedali võitis Toomas Tankler (Niidupargi KJK) 62.14-ga ja kolmanda koha sai Mart Olman (Audentese SK) 61.36-ga.

Naiste seas tuli neljandat aastat järjest Eesti meistriks Anna Maria Orel (Tallinna SS Klaev), kes heitis 63.29. Hõbemedali võitis Annika Emily Kelly (Audentese SK) 53.54-ga ja pronksimedal riputati kaela Rael Kaldale, (Audentese SK) avakatsel heidetud 47.21-ga.

Kolmikhüpe:

Meeste kolmikhüppes triumfeeris isikliku rekordi 16.36-ga Jaak Joonas Uudmäe (Audentese SK). Tema senine tippmark oli 15.95. Sellega tõusis noormees Eesti kõigi aegade kolmikhüppe edetabelis seitmendale kohale. Hõbedamedali võitis 16.15-ga Igor Sjunin (TÜ ASK) ja pronksi 15.04-ga Dmitri Mosendz (Tallinna SS Kalev).

Samasse perekonda tuli Eesti meistritiitel ka naiste arvestuses, kui 13.32-ga võitis kuldmedali Jaak Joonas Uudmäe õde Merilyn Uudmäe (Audentese SK). Hõbeda võitis 12.57-ga Johanna Soover (Audentese SK) ja 12.37-ga sai pronksi Eliise Anijalg (Tartu SS Kalev).

Teivashüpe:

Meeste teivashüppes tuli Eesti meistriks 19-aastane Eerik Haamer (TÜ ASK), kes ületas 5.20. Hõbemedali võitis Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) 5.15-ga. Pronksi pälvis 4.60 ületanud Tony Ats Tamm (Audentese SK).

Homne võistluspäev algab kell 14.00 naiste teivashüppega Loe võistluste eelvaadet

Mõlemad võistluspäevad on otsepildis nähtavad sport.postimees.ee ja Kergejõustiku Facebooki lehe vahendusel.

Vaata ajakava

Päevapilet maksab 10 eurot, sooduspilet 5 eurot (õpilased, üliõpilased, pensionärid). Pileteid saab osta kohapealt. Kuni 7-aastased lapsed (k.a.), puudega inimesed ja nende saatjad pääsevad võistlusele tasuta.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Favorte, Värska Vesi, Audi, Cramo, Tradehouse, Kalev, Kultuuriministeerium, Eesti Olümpiakomitee ja Tallinna linn. Kergejõustikuliidu meediapartneriks Eesti meistrivõistlustel on Postimees Grupp