Eesti maanteejooksu meistriteks krooniti Kivistik ja Kivioja

Laupäeval selgusid Rapla Selveri suurjooksu raames Eesti meistrid 10 km maanteejooksus. Naistest võidutses Kaidi Kivioja ja meestest Kaur Kivistik

Naiste 10 kilomeetri distantsil ei leidunud vastast triatleedile Kaidi Kiviojale (KJK Vike), kes ületas finišijoone uut isikliku rekordit märkiva 34.59-ga. 37 sekundiga edestas tänavune olümpialane Pille Hinni (Sparta SS), kellel märgiti ajaks 35:36. Pronksmedal võitis möödunud aasta võitja Liina Luik (TÜ/ASK), kes lõpetas ajaga 35.42.

Meeste 10 km maanteejooksu võitis Kaur Kivistik ajaga 29.51. Tugevat konkurentsi pakkus Kivistikule distantsi vältel Karel Hussar (SK Jookspartner), kes lõpetas teisena ajaga 30.03. Juri Kovaljov teenis Eesti meistrivõistluste pronksmedal ajaga 30.56

Rapla Suurjooksu poolmaratoni võitis naistest Lilian Jõesaar ajaga 1:28.58, meeste võidutses Ibrahim Wachira Mukunga 1:08.17-ga. Esmakordselt toimunud viie kilomeetri noortejooksu võitis neidudest Kadri Kiisk ajaga 19.38 ja meestest Enari Tõnström 16.23-ga. Viie kilomeetri distantsi parimad olid Raplas Liis Kapten ajaga 18.29 ja Ats Sõnajalg tulemusega 15.53.