Eesti kergejõustiku U18 koondis võitis Balti maavõistluse. Millend kordas rekordit

Täna Leedus, Klaipedas peetud U18 vanuseklassi Balti maavõistluse võitis Eesti kergejõustiku noortekoondis.

Põnevas heitluses esikoha nimel edestas Eesti noortekoondis vaid kahe punktiga Läti eakaaslasi (151 punkti). Kolmandaks tulid Leedu noored 135 punktiga.

Balti maavõistlusel võisteldi 11 alal: 60m, 300m, 800m ja 3000m jooksus, 60 m tõkkejooksus, kõrgushüppes, teivashüppes, kaugushüppes, kolmikhüppes, kuulitõukes ja 4x200m teatejooksus nii neidude kui noormeeste arvestuses.

Eesti koondis sai kokku 9 alavõitu

Säravaima tulemuse eest hoolitses Anna Maria Millend, kes võitis veenvalt 60 m tõkkejooksu 8.55-ga. Ühtlasi kordas Millend selle tulemusega enda nimel olevat U18 vanuseklassi rekordit. Vähem kui pool tundi enne võidukat tõkkerekordi jooksu, võitis Millend pronksmedali ilma tõketeta 60 m sprindidistantsil (7.78)

Liisa-Maria Lusti tõi Eestile kolmanda koha punktid 60 m tõkkejooksus tulemusega 8.75.  Triumfeeris aga kaugushüppesektoris, pikima lennukaare pikkuseks mõõdeti 5.95.

Oliver Kruuspan näitas kõigile kandu noormeeste 60 m tõkkejooksus, võidutsedes ajaga 8.29. Kolmanda koha punktid individuaalselt tõi Eesti koondisele veel Kruuspan 60 m sprindidistantsil (7.24).

Kaksikvõit Eestile neidude teivashüppes ja kuulitõukes.

Marianne Kivi võitis teivashüppe uue isikliku rekordi 3.80-ga, Laure Kiivet oli tulemusega 3.30 teine. Väljaspool arvestust kaasa teinud Mona Linda Sikkal võinuks tulemusega 3.60 samuti hõivata poodiumikoha. Noormeeste teivashüppes võidutses Madis Kaare tulemusega 4.50.

Teise kaksikvõidu tõid Eestile neiud kuulitõukajad. Kelly Heinpõld võidutses uue tippmargi 15.58-ga ning hõbemedal riputati kaela 15.23-ga Berit Saarele. Meie neiud näitasid kuulitõukes niivõrd suurt ülemvõimu, et järgevad konkurendid jäid ligi pooleteise meetri kaugusele. Meeste kuulitõukes võitis Hannes Remmelgas uue isikliku tippmargi 16.25-ga teise koha.

Alavõidud tõid koondisele veel Karl August Kalamees 300 m distantsil 35.86-ga ning Elisabeth Pihela neiude kõrgushüppes 1.75-ga. 1.68 ületusega tõi Eestile pronksmedali Laura Lokotar.

Viimane alavõit tuli Eesti koondisele neidude 4×200 m teateneliku poolt (1:43.6), koosseisus Liisa-Maria Lusti, Anna Maria Millend, Marit Kutman ja Juliana Demeštšenko. 4×200 m noormeeste teatevõistkond tõi koondisele teise koha punktid. (Erko Räiss, Kristofer Vilhem Viet, Märten Tropp, Oliver Kruuspan)

Medalid tõid Eestile veel Marit Kutman (60 m  – 7.77), Roman Litvinov (kaugushüpe – 6.79), Juliana Demeštšenko (300 m – 41.79), Andreas Hantson (kolmikhüpe – 12.96) ja Anne-Riin Peep (3000m – 11:14.79).