2022. aasta esimesed Eesti meistrid selguvad mitmevõistluses

22. ja 23. jaanuaril toimuvad Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti U14-, U16-, U18 ja U20-vanuserühmade talvised mitmevõistluse meistrivõistlused. Võistlustules on ligi 160 kergejõustiklast 26 spordiklubist. 

22. jaanuaril kell 11.50 on võistluste avamine, kell 12.00 antakse esimesed stardid, kui algust tehakse U14 vanuseklassi poiste 60 m jooksudega. Teine võistluspäev algab kell 11.00. 

U20 vanuses on naisi stardis 11. Kõrgete kohtade eest hakkavad eeldatavalt võitlema Laura Lokotar (KJK Kose 2000), Meelika Toom (SK Elite Sport) ja Kaireen Penek (Rakvere KJK Vike).

Noormeeste U20 vanuseklassis on peamisteks medalinõudlejateks Jaroslav Sivuha (Audentese SK) ja Valter Eric Viisel (Tallinna SS Kalev). Võistlustulle asub täpselt kahe käe jagu U20 vanuseklassi noormehi.

U18 neidudest asuvad viievõistluse medalite eest eeldatavalt võitlema Mirtel Klaar (Audentese SK), Elsa Puu (Tartu Ü. ASK) ja esimest aastat U18 vanuses võistlevad Viola Hambidge (SK Altius) ja Ruth Mary Onga (SK Fortis). Võistlejaterivist leiame 15. neiu nimed.

U18 vanuses on noormehi stardis 13. Kõrgete kohtade eest asuvad heitlema Harry Richard Jääger (SK Elite Sport), Aivar Hellam (Rakvere KJK Vike), Timo Kaarus (Saue KJK) ja esimest aastat U18 vanuses võistlev Savva Novikov (KJK Visa).

U16 ja U14 vanuses konkureerivad omavahel TV 10 Olümpiastarti sarjas säranud ja häid tulemusi näidanud tüdrukud ja poisid. Tüdrukuid osaleb U16 vanuses ligi 30 ja poisse 26. Kõige nooremas vanuseklassis ehk U14 arvestuses on tüdrukuid osalemas 42 ja poisse 17.
U16 vanuseklassi sportlastest näeme stardijoonel 2021. aasta TV10 Olümpiastarti mitmevõistluse võitjaid Marta Ründvat (Audentese SK) ja Ron Sebastian Puiesteed (KJK Saare).

Väljaspool arvestust tulevad 60m jooksus ja kaugushüppes vormi testima Art Arvisto hoolealused Risto Lillemets (KJK Saare), Taavi Tšernjavaki (SK Elite Sport) ja Kristjan Rosenberg (Tallinna SS Kalev). Naistest asub viievõistluses võistlustulle Reena Koll (SK Leksi 44).

U20 ja U18 vanuseklassi kergejõustiklased selgitavad nädalavahetusel välja ka Balti meistrivõistluse koondise, mis toimub 12.-13. märtsil Leedus. Esikoht kindlustab automaatselt pääsu koondisesse! 

NB! Tulemused lisatakse pärast iga ala lõppu EKJLi kodulehele – www.ekjl.ee. Märge selle kohta ilmub võistluste alguses avalehele.

OLULINE INFO SEOSES KEHTIVATE PIIRANGUTEGA:

  • COVID-tõendit ei pea esitama 12 aasta ja 3 kuu kuni 18-aastased (kaasa arvatud) või kes saavad 2021/2022. õppeaasta kestel 19-aastaseks (koolis käivad õpilased), kuid palume kaasa võtta õpilaspilet!
  • Täisealised (18 ja vanemad, kes ei käi koolis) peavad esitama COVID-tõendi koos isikut tõendava dokumendiga
  • Maskikandmise kohustus kehtib kõigile (välja arvatud sportlastele, kes on areenil võistlemas/soojendust tegemas)

Lisainfo:
Silvi Kask
Eesti Kergejõustikuliit
tel: 517 8327
e-post: silvi@ekjl.ee

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Kalev, Värska Vesi, Audi, Cramo, Tradehouse, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST