Latsepov sai murdmaajooksu EM-il parima eestlasena 47. koha

Täna, 11. detsembril toimusid Itaalias murdmaajooksu Euroopa meistrivõistlused, kus osales seitse Eesti jooksjat.

Eesti koondise parimana sai Leonid Latsepov meeste 10 km distantsil korraliku jooksuga 47. koha ajaga 31:24, kaotust võitjale kogunes 1:51. Kaur Kivistik ja Karel Hussar lõpetasid jooksu 62. ja 63. kohal, ajad vastavalt 32:29 ja 32:32. Võitjaks tuli edukalt tiitlit kaitsnud norrakas Jakob Ingebrigtsen, kes läbis distantsi ajaga 29:33. Kokku finišeeris 80 meest.

Ainsa Eesti naisjooksjana stardis olnud Laura Maasik sai 54. koha, läbides 8 km ajaga 29:48. Ka naiste arvestuses tuli võitjaks norralannast tiitlikaitsja Karoline Bjerkeli Grøvdal, kelle võiduajaks märgiti 26:25. Distantsi lõpetas 63 naist.

U23 vanuseklassis sai Kalev Hõlpus 78 lõpetaja seas 69. koha ajaga 26:20. Võitis Charles Hicks (Suurbritannia), kellel kulus 8 km läbimiseks aega 23:40.

U20 vanuseklassi noormeestest tegi 6 km distantsil hea jooksu Morten Siht, tasuks 61. koht ajaga 19:05. Otse kaitseväest võistlema tulnud Oliver Annus sai 92. koha ajaga 20:55. Kokku lõpetas 96 jooksjat, kellest kiireim oli Will Barnicoat (Suurbritannia) ajaga 17:40.

Koondise juht Toomas Tarm sõnas peale võistlust, et meie koondis jooksis tänasel raskel rajal oma taseme välja ja üldpilt oli positiivsem kui viimasel paaril aastal.