Uudised

U14 ja U16 Eesti meistrivõistlustel sündis kolm Eesti rekordit 02. veebruar 2020, Eesti Kergejõustikuliit Jaga

1. ja 2. veebruaril toimusid Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti meistrivõistlused U14 ja U16 vanuseklassis. Medalite ja meistritiitlite eest läks võistlustulle koguni 577 noort sportlast, esindatud oli 40 klubi.

U14 ja U16 vanuseklasside Eesti meistrivõistluste kahte päeva ilmestas enim kolm Eesti U16 rekordit!

Rae kergejõustiku sportlane Hege-Lee Pielberg jooksis 400 m ajaga 58.04. Jekaterina Mironova poolt 2001. aastal joostud rekord sai ületatud 18 sajandikuga. Pielberg krooniti meistriks veel ka 200 m jooksus, võites jooksu silmapaistva aja 25.79.

Tüdrukute 3000 m käimises sündis teine Eesti U16 rekord, kui Maria Ivanova (KJK Kalev Sillamäe) parandas käimise siserekordit 12 sekundiga, saades ajaks 14.33,49. Varasem selle vanusegrupi rekord püsis 5 aastat Angela Mandel käes.

Eesti U14 ja U16 klassi meistrivõistlustlustele pandi ilus punkt Nõmme kergejõustikuklubi poiste U16 4x200 m teatejooksu võistkonna poolt - joosti uus vanuseklassi siserekord! Koosseisu kuulusid Erik Loorand, Ronaldo Kaljo, Risto Saar ja Oliver Otlot.

U16 poiste vanuseklassis viis Harry Richard Jääger koju kogu medalikomplekti. Kuldmedali võitis Jääger kaugushüppes tulemusega 6.26, hõbemedali 1.76 ületamisega kõrgushüppes ja teise hõbedase medali 4x200 m teatejooksus SK Elite Sport võistkonna koosseisus. Pronksmedalid teenis Jääger 60 m tõkkejooksus (8.58), teivashüppes (3.70) ja 400 m jooksus (55.11).

Kaks meistrikulda riputati kaela Romet Kivile (SK Viraaž), kes võitis noormeeste U16 vanusegrupis 60 m (7.37) ning 400 m jooksu (52.85). 200 m sprindis võitis Kivi hõbemedali ajaga 23.89.

Kuldse duubli tegi hüppealadel U16 vanusegrupi sportlane Timo Kaarus (Saue KJK). Kõrgushüppe võitis silmapaistva tulemuse 1.87 ning jagas kuldmedalit teivashüppes võrdse tulemuse saanud Andreas Trummiga (TÜ ASK). Mõlemad mehed hüppasid 3.80.

Kaks individuaalset kulda võitis U16 tüdrukute vanusegrupis Karmen Bruus (Tartu SS Kalev). Bruus krooniti Eesti meistriks kõrgushüppes tulemusega 1.70 ja kolmikhüppes, viimasel katsel hüpatud sooritusega 11.10.

U14 tüdrukute vanusegrupis riisusid peamise medalikoore neli neidu - Hedi Andre (SK Elite Sport ), Ellen Ingrid Aadamsoo (SK Elite Sport), Katarina Verst (TÜ ASK) ja Pia Lauren Matsalu. Nelja peale viidi koju 16 medalit!

Hedi Andre säras sprindidistantsidel. Võitis meistrikullad 400 m (1.01,18), 600 m (1.40,63) ja 4x200 m teatejooksu SK Elite Sport koosseisus. Hõbemedali võitis 200 m ajaga 27.33.

Ellen Ingrid Aadmsoo võitis 4x200 m teatejooksu rivistuses Eesti meistritiitli, 60 m tõkkejooksus saavutas teise koha (9.51) ja kaks kolmandat kohta võitis nii kaugushüppes kui ka 400 m jooksus, tulemused vastavalt 4.72 ja 1.05,75.

Versti medalisaldoks kujunes esimesel päeval võidetud kuldmedal kõrgushüppes, tulemusega 1.60. Hõbemedali teenis kaugushüppes, viimasel katsel hüpatud tulemusega 4.72. Pühapäeval võitis Eesti meistritiitli teivashüppes resultaadiga 3.40 ning lõpetas eduka nädalavahetuse 60 m tõkkejooksu pronksmedali võiduga, aeg 9.53.

Audentese SK sportlane Mia Lauren Matsalu võitis kaks kuld-ja pronksmedalit. Vastast ei leidunud Matsalule nii 60 m sprindis kui tõkedega 60 m jooksus, ajad vastavalt 8.29 ja 9.36. Pronkmedalid riputati kaela 200 m jooksus (27.51) ja Audentese teatejooksu 4x 200 m võistkonna rivistuses (2.01.54).

Poiste U14 vanuseklassi edukaimaks noormeheks nädalavahetusel tõusis Ron Sebastian Puiestee (KJK Saare), võttes individuaalselt kolm Eesti meistritiitlit ja ühe pronksmedali. Esikohad tulid 60 m jooksus (8.11), kaugushüppes (5.07) ja 60 m tõkkejooksus (9.25).

Poiste U14 vanusegrupi keskmaa distantsidel ei jätnud teistele sõnaõigust UP Sport klubi välejalg Romet Ridalaan. Ridalaan tegi kuldse duubli, võidutsedes laupäeval 1500 m jooksus (4.59,56) ning pühapäeval 800 m jooksus (2.23,45).