Uudised

Nädalavahetusel peetakse U18, U20 ja U23 vanuseklasside Eesti talvised meistrivõistlused kergejõustikus 14. veebruar 2020, Eesti Kergejõustikuliit Jaga

15.-16. veebruaril peetakse U18, U20 ja U23 vanuseklasside Eesti talvised meistrivõistlused kergejõustikus.

 

Võistlused toimuvad kolmes vanuseklassis Tallinnas, Lasnamäe Kergejõustikuhallis. Kokku on võistlema oodata ligi 600 sportlast 41 klubist.

U23 vanuseklassis on oodata mitmeid põnevaid vastasseise.

Meeste 60 m ja 200 m saab kaasa elada Henri Saia (SK Altius), Karl Erik Nazarovi (Audentese SK) ja Hans Christian Hausenbergi (Tartu SS kalev) mõõduvõtule. 200 m pakuvad eelmaintud meestele veel konkurentsi Sten Ander Sepp (Audentese SK) ja Lukas Lessel. (SK Elite Sport).

Naiste 60 m ja 200m tulevad sel hooajal rajale kiireid aegu näidanud Karoli Käärt (Audentese SK) ja Kristin Saua (KJK Lõunalõvi).

Keskmaa distantsidel 800 m ja 1500 m võib häid duelle oodata Mark Abneri (Treeningpartner), Karel-Sander Kljuzini (TÜ ASK) ja Deniss Šalkauskase vahel (TÜ ASK).

Kuulitõukeringis näeme Erki Mitmani (Audentese SK), kirkamate medalite eest tahab sõna sekka öelda ka vasaraheitja Toomas Tankler (Niidupargi KJK).

Sama vanuseklassi neidude kuulitõukes panevad end proovile Leanne Siimumäe (KJK Kose 2000) ja Tuule Müürsepp (Võru KJK Lõunalõvi).

60 m tõkkejooksu noorsoo rekordiomanik Karl Erik Nazarov sel aastal tiitlit ei kaitse. Medalid jagatakse Hans Christian Hausenbergi (Tartu SS Kalev), Johannes Treieli (KJK Saare), Jakob Ristimetsa (TÜ ASK) ja Martin Tähe (SK Fortis) vahel.

Värske naiste 5-võistluse Eesti noorsoo meister Margit Kalk (Tartu SS Kalev) on üles antud 60m jooksus, kõrgushüppes, kaugushüppes, 60 m tõkkejooksus ja kuulitõukes.

U20 klassi teivashüppes tulevad favoriitidena starti Eerik Haamer (TÜ/ASK) ja Marleen Mülla (KJK Vike).

Neidude U20 vanuse 3000 m käimisel tasub silma peal hoida mitmeid rekordeid parandanud Jekaterina Mirotvortseval (KJK Kalev-Sillamäe).

Meeste U20 vanuseklassi keskmaa distantsidel võime näha tugevaid esitusi Kristian Otloti (UP Sport), Kalev Hõlpuse (Rapla JK) ja Robert Telpti (Audentese SK) poolt.

Klubide karikavõistlustel isikliku rekordi 2.02 peale viinud Markus Anvelt (SK ALEM) tuleb favoriidina starti kõrgushüppes. Talle pakuvad konkurentsi Deniel Kedrov ja Tony Ats Tamm (mõlemad Audentese SK). Neidude kõrgushüppes tuleb head tulemust tegema Lilian Turban (SK Elite Sport).

Neidude kolmikhüppes on oodata põnevat duelli Johanna Sooveri (Audentese SK ) ja Maria Dudareva (TÜ ASK) vahel.

Meeste kuulitõukes on jaanuarist USA-sse läinud Kevin Saksoni järel esikoha pretendentiks Maksim Mihhailov (KJK Atleetika), talle pakub konkurentsi Rasmus Roosleht (Niidupargi KJK). Sama vanuseklassi neidude kuulitõukes on eeldatav favoriit kuldmedalile Gertu Küttmann (Niidupargi KJK).

Noorima, U18 vanuseklassi stardinimekirjadest leiame kõrgushüppe vanuseklassi siserekordit korranud Elisabeth Pihela (Audentese SK), Pihela teeb kaasa veel ka kaugushüppes.

U18 vanuseklassi neidude 60 m ja 200 m sprindid tõotavad tulla tasavägised ja korralike tulemustega, peamised kullapretendendid on Marit Kutman (TÜ/ASK) ja Anna Maria Millend (Audentese SK).

Sama vanuseklassi neidude kuulitõukes võib põnevat duelli oodata Kelly Heinpõllu (KJS Sakala) ja Berit Saare (KJK Vike) esituses.

Pikki õhulende noormeeste kolmikhüppes võib oodata Viktor Morozov (KJK Atleetika) esituses.

Mitmevõistluse U18 meistrivõistlustel esikoha võitnud Oliver Kruuspan (Audentese SK) ja Liisa Maria Lusti (Audentese SK) on nädalavahetusel samuti stardis. Kruuspan üles antud 60 m, 60 m tõkkejooksus, 200 m, kaugushüppes 4x200 m teatejooksu, Lusti osaleb kaugushüppes, kõrgushüppes ning 4x200 m teatejooksus. 

Lisaks teevad mitmed Eesti tipud kaasa väljaspool arvestust: Karl Lumi (Ind) ja Grete Udras (Audentese SK) osalevad kõrgushüppes, Õilme Võro (Võru KJK Lõunalõvi) 200m jooksus ja 60 m jooksus, Helin Meier (Nõmme KJK) 200 m, Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev) 60 m tõkkejooksus, Enari Tõnström (KJS Sakala) 400 m distantsil, 200 m ja 400 m stardivad Anikka Sakkarias (Nõmme KJK) ning Liis Roose (TÜ/ASK).

 

Võistlused algavad laupäeval, 15. veebruaril kell 12.00 ja pühapäeval, 16. veebruaril kell 11.00

 

Osalejate nimekirjad

 

Ajakava on nähtav EKJL-i kodulehel.

 

Tulemusi näeb EKJLi kodulehel: www.ekjl.ee või Sportity mobiiliäpp kaudu